Gdzie jesteś, piękny świecie Sally Rooney - nowość

Zachwyciła Was historia Marianne i Connella z książki Normalni ludzie? A może należycie do grona fanów serialu opartego na tej książce? Jeśli tak, nie przegapcie premiery nowej powieści bestsellerowej irlandzkiej autorki. Gdzie jesteś, piękny świecie  – nowość od Sally Rooney właśnie pojawiła się na półkach polskich księgarń.Gdzie jesteś, piękny świecie Sally Rooney - nowość

Gdzie jesteś, piękny świecie Sally Rooney – nowość

Sally Rooney, pochodząca z Irlandii autorka młodego pokolenia po sukcesie, jaki przyniosły jej pierwsze książki, została okrzyknięta „Salingerem doby Instagrama”. Gdzie jesteś, piękny świecie, jej najnowsza powieść, właśnie ukazała się w Polsce.

W poprzednich publikacjach Rooney skupiała się bardziej na etapie przemiany, wejścia w dorosłość z wieku dojrzewania. Gdzie jesteś, piękny świecie to natomiast opowieść o tym etapie życia, w którym „orientujesz się, że niektóre drzwi już się za tobą zamknęły”.

Czyż nie jesteśmy godnymi pożałowania dziećmi urodzonymi w czasach, gdy skończył się świat?

Główne bohaterki książki to Alice oraz jej najlepsza przyjaciółka Eileen. Pierwsza z nich jest pisarką, która postanowiła przenieść się na irlandzką wieś. Tam, przez aplikację randkową poznaje Felixa, pracownika magazynu. Alice proponuje mu wspólny wyjazd do Rzymu. Z kolei mieszkająca w Dublinie Eileen dochodzi do siebie po rozstaniu z wieloletnim partnerem. Kobieta zaczyna flirtować z Simonem, znajomym z czasów dzieciństwa.

Alice i Eileen piszą do siebie długie, pełne przemyśleń maile, w których poruszają tematy ważne dla nich samych oraz dla całego pokolenia ich rówieśników. Kobiety wymieniają więc opinie o ambicjach, związkach, tożsamości, polityce, seksie, macierzyństwie, przyjaźni czy zbliżającej się zagładzie planety.

Gdzie jesteś, piękny świecie Sally Rooney

Gdzie jesteś, piękny świecie Sally Rooney – kiedy premiera w Polsce?

Polska premiera Gdzie jesteś, piękny świecie odbyła się 9 marca 2022 roku.

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Najnowszą książkę Sally Rooney możecie kupić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: