Wszyscy fani Gry o tron z niecierpliwością czekają na kontynuację historii. Wiemy, że finałowy sezon kultowego serialu pojawi się już w kwietniu. Już niedługo dowiemy się tego, jak kończy się ta niesamowita historia i kto w końcu zasiądzie na żelaznym tronie Westeros. Tymczasem George R.R. Martin zamiast pisaniem kolejnych książek z serii Pieśń Lodu i Ognia zajął się tworzeniem opowieści o tym, jak to wszystko się zaczęło.

George R.R. Martin Ogień i krew część 2. w styczniu! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ogień i krew – chwała i upadek Targaryenów

Pierwsza część opowieści o rządach smoczych królów w Weseros – Ogień i krew już jest dostępna w księgarniach i znajduje się wysoko na listach bestselerów. Już wiemy, że kontynuację tej historii poznamy już 28 stycznia.

George R.R. Martin Ogień i krew część 2. w styczniu! Sprawdź w TaniaKsiazka.plGeorge R.R. Martin przenosi swojego czytelnika do samych początków rządów Targaryenów w Westeros. Opowiada nam historię, która zaczyna się około 300 lat przed wydarzeniami, które znamy z Pieśni Lodu i Ognia. Arcymaester zaczyna swoją kronikę od opisu podboju walczących ze sobą królestw Westeros przez Aegona Zdobywcę i jego siostry. Później przedstawia nam losy kolejnych Targaryenów.

Fan serii dostaje kronikarski zapis historii tego niezwykłego rodu. Martin opisuje królów mądrych i sprawiedliwych i tych ogarniętych morderczym szałem i rządzą władzy. Przecież walka o tron trwała zawsze.

Jeżeli jesteście ciekawi tego, jak postępował upadek smoczych królów i co ostatecznie doprowadziło do niemal całkowitej zagłady tego niezwykłego rodu wywodzącego się z prastarej Valyrii, koniecznie musicie sięgnąć po Ogień i krew. Jestem pewna tego, że miłośnicy sagi Pieśń Lodu i Ognia się nie zawiodą. 😉

Ogień i krew część 2 – w styczniu

Powiem Wam, że mam za sobą już lekturę ponad połowy pierwszej części i Ogień i krew czyta się całkiem nieźle. Ten temat z pewnością rozwinę niedługo w swojej recenzji tej książki. Tymczasem, jeżeli lubicie Grę o Tron i sagę Pieśń Lodu i Ognia, to nie możecie przegapić kroniki Ogień i krew. Pierwszą część zapisków arcymaestra znajdziecie tutaj. Z kolei po styczniowej premierze, druga część będzie dostępna w tym miejscu. Jeśli szukacie książek z serii Pieśń Lodu i Ognia to odsyłam Was tutaj.

Tymczasem, jeżeli nie widzieliście jeszcze trailera finałowego sezonu, to łapcie: