Głos to zbiór trzydziestu opowiadań Cecelii Ahern, którą możecie kojarzyć dzięki tytułowi P.S. Kocham Cię. O ile ta, jak i poprzednie książki powieściami raczej romantyczno-obyczajowymi, tak GŁOS jest czymś zdecydowanie innym.

Głos. Trzydzieści kobiet, trzydzieści historii

Tak właśnie brzmi pełny tytuł recenzowanej przeze mnie książki. Mamy tu opowiadania o kobietach, dosłownie. Kobieta, która powoli znikała, Kobieta, która znalazła ślady ugryzień na skórze, Kobieta, która się popruła, Kobieta, która myślała, że jej lustro jest zniszczone. To tylko przykładowe tytuły. Co ciekawsze, główne bohaterki nie mają imion. Krótko mówiąc – są po prostu Kobietami. Młodszymi, starszymi. Mężatkami, matkami, na różnych stanowiskach. Jednak jest coś, co je łączy. Każda, naprawdę KAŻDA z nich znajduje sposób na swoje problemy, odkrywa w sobie siłę!

Recenzja książki Głos

Muszę przyznać, że ta pozycja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Co więcej, historia praktycznie każdej Kobiety budziła we mnie emocje. Czasem zdarzyło mi się roześmiać, czasami oczy aż mi się pociły. 😉 Z tego też powodu proponuję Wam czytać ją stopniowo, bo ten wachlarz przeróżnych uczuć może być wręcz męczący.

Również ogrom metafor, poruszające łączenie realizmu magicznego z codziennymi bolączkami każdej z nas zasługuje na uznanie.
Zapewniam, że na pewno niejednokrotnie pomyślicie sobie, że macie z bohaterkami wiele wspólnego. Stąd też, przypuszczam, brak imion. Wydaje się to być bardziej uniwersalne, bardziej dopasowane do Czytelniczek. Może też oznaczać po prostu ich bezimienność.

Dodatkowo wspomnę też o wyglądzie tej książki. Bardzo kobieca, urocza niebieska okładka w różowe kropki z pewnością cieszy oko. 🙂 Przepiękna jest również dedykacja. Mimo tego, że króciutka, to jakże treściwa! Brzmi ona po prostu: Wszystkim kobietom, które…

Gorąco polecam Wam, Kobiety, tę książkę, ponieważ Głos jest zbiorem głosów wielu, wielu z nas. Opisuje problemy czy zmagania, które tylko my potrafimy zrozumieć. Przeczytajcie ją, a następnie przekażcie ją  najbliższym kobietom.

Dajcie również znać, które opowiadanie najbardziej Was urzekło. 😉 A może macie pomysły na jakieś kolejne opowiadania?

Książkę znajdziecie tutaj.

Moja ocena
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 9/10
  Czy treść zawarta w książce wzbudza emocje? - 9/10
 • 8/10
  Czy książka nadaje się na prezent? - 8/10
8/10

Fragment recenzji

Głos to zbiór trzydziestu opowiadań o kobietach, dosłownie. Kobieta, która się popruła. Kobieta, która myślała, że jej lustro jest zniszczone. To tylko przykładowe tytuły. Co ciekawe, główne bohaterki nie mają imion, są po prostu Kobietami. Historia praktycznie każdej z nich budziła we mnie emocje. Czasem zdarzyło mi się roześmiać, czasami oczy aż mi się pociły 😉 Z tego też powodu proponuję Wam czytać ją stopniowo. Głos jest zbiorem głosów wielu, wielu z nas. Przeczytajcie ją, a potem dzielcie się z najbliższymi kobietami.