Fantastyka na lato

Fantastyka na lato to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego rodzaju literatury. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele science fiction. Wśród proponowanych dziś przez nas tytułów absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Umieściliśmy tu bowiem pozycje z gatunku młodzieżowych, historie z nutą romansu czy kultową już lekturę science fiction w nowym wydaniu. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was gorąco do tego, abyście zapoznali się z dzisiejszym zestawieniem. Koniecznie też dajcie nam znać, czy jakaś książka wpadła wam szczególnie w oko!

Fantastyka na lato

Fantastyka na lato – Szpital, trzeci tom serii pt. Szczury Wrocławia Robert J.  Szmidt

Szpital - kup na TaniaKsiazka.plWrocław, rok 1963. Na tyłach zakładu karnego numer 1 stoi zwalisty poniemiecki gmach, mieszczący klinikę psychiatryczną. To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu mieszkańców miasta. Ponieważ to tutaj późnym popołudniem 9 sierpnia trafia uznany za szaleńca pacjent. Twierdzi, że jego żona zmarła, po czym zmartwychwstała, a następnie popełnia samobójstwo. Czyn bredzącego w malignie mężczyzny będzie zarzewiem ciągu krwawych zdarzeń, którym stawi czoła załoga szpitala. Już na pierwszy rzut oka za mało liczna, by odeprzeć śmiertelne zagrożenie.

Książka dostępna od 31 lipca 2019 roku.

Fantastyka na lato – Twierdza Tytonu Magdalena PioruńskaTwierdza Tytonu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Cała Europa znajduje się pod władzą totalitarnego cesarstwa rządzonego przez Brytanika. Ekscentryczna nastolatka Livia Reeves nie zamierza podporządkować się zasadom panującym w Spin School, uczelni, do której państwo wysłało ją na studia. W związku z tym doprowadzi to do wielu zabawnych scen, ale też ważnych konfrontacji, do których bohaterka będzie musiała stanąć. Poszczególne zdarzenia prowadzą, wychowywaną przez starszą kuzynkę, dziewczynę do odkrywania kolejnych sekretów, dotyczących jej pochodzenia. Tymczasem po upadku Twierdzy Kimerydu Tyrs Mollina, jego rodzeństwo i afrykańscy poplecznicy zawiązują istotne sojusze międzynarodowe i szykują się, by zadać cesarstwu decydujący cios.

Książka jest już dostępna.

Fantastyka na lato – Syreny z Tytana Kurt Vonnegut

Fantastyka na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.plProsperujący przedsiębiorca Winston Niles Rumfoord, po wyruszeniu wraz ze swoim psem Kazakiem w międzygwiezdną podróż, zamienia się w czystą energię. Materializuje się tylko wtedy, gdy zetknie się z Ziemią lub inną planetą. Na Tytanie spotyka Salo, wysłannika obcej cywilizacji – Tralfamadorii, który od kilkuset tysięcy lat czeka na zapasową część do swojego statku kosmicznego. Tym samym zaprzyjaźnia się z nim i razem tworzą na Marsie państwo, składające się z porwanych Ziemian. W związku z tym, wśród mieszkańców znajdują się Malachi Constant, najbogatszy człowiek w Ameryce i Beatrycze, była żona Rumfoorda.

Książka jest już dostępna.

Fantastyka na lato – Uwięziona królowa, drugi tom serii pt. Iskari Kristen Ciccarelli

Żyły kiedyś dwie siostry, które łączyła tak silna więź, że nic nigdy nie mogło ich rozdzielić. W związku z tym Roa i Fantastyka na lato - zobacz na TaniaKsiazka.plEssie nazywały to „nicią”. Aż pewnego dnia Essie straciła życie w straszliwym wypadku i jej dusza została uwięziona w tym świecie. Sprawcą jej śmierci był Dax, dziedzic tronu Firgaardu. Z tego powodu Roa poprzysięgła znienawidzić go po kres.

Jednak osiem lat później Dax wrócił, by błagać ją o pomoc. Zamierzał zdetronizować swego okrutnego ojca, który dla ludu Roi był bezlitosnym tyranem. Roa zawarła z Daksem układ: da mu swoją armię, jeżeli on uczyni ją królową. Tylko jako królowa mogła wybawić krzewowian spod panowania Firgaardu. Wraz z Daksem i jego siostrą Ashą, Roa i jej poddani obalili tyrana.

Teraz jednak Asha musi się ukrywać, bo wydano na nią wyrok śmierci, a Roa jest królową z obcych stron, żyjącą z dala od domu, poślubioną wrogowi. Najgorsze zaś jest to, że obietnice Daksa pozostają niespełnione: lud Roi nadal cierpi.

Książka jest już dostępna.

Fantastyka na lato – Non stop Brian Aldiss

Non stop - kup na TaniaKsiazka.plRoy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Poza tym wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które opowieści starszyzny są prawdziwe. W związku z tym w trakcie wyczerpującej, pełnej niebezpieczeństw wyprawy przekona się, że mityczny statek skrywa liczne tajemnice. A prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.

Książka dostępna od 7 sierpnia 2019 roku.

Fantastyka na lato – Zasada jednego Ashley i Leslie Saunders

Główną bohaterką powieści jest Ava, córka dyrektora Teksańskiego Wydziału Planowania Rodziny. To właśnie onZasada jednego - kup na TaniaKsiazka.pl czuwa nad przestrzeganiem polityki jednego dziecka. Jednak nikt nie ma pojęcia, że ten sam człowiek strzeże mrocznej tajemnicy. A tym samym pilnuje, aby był to wspólny sekret jego i dzieci. Ponieważ okazuje się, że Ava ma siostrę bliźniaczkę. W związku z tym dziewczyny codziennie zamieniają się rolami, aby żyć życiem jednej osoby. Jednak ich sekret już wkrótce wychodzi na światło dzienne. Tym samym dziewczyny muszą uciekać, by przetrwać. Nie mają jednak jeszcze pojęcia, w jak wielki skandal się wplątały. Bo ich życie było nie tylko wielkim sekretem, ale także ogromnym kłamstwem.

Czy odkryją wszystkie tajemnice swojej rodziny, zanim zostaną schwytane i skazane za zdradę?

Książka jest już dostępna.

Fantastyka na lato – Cień i kość Leigh Bardugo

Fantastyka na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.plOsierocona i nikomu niepotrzebna Alina Starkov jest żołnierką, która wie, że może nie przeżyć swojej pierwszej wyprawy do Fałdy Cienia, połaci nienaturalnego mroku, na której wprost roi się od potworów. Kiedy jednak jej pułk zostaje zaatakowany, Alina wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, o której istnieniu nie miała pojęcia.  W związku z tym wkracza do ociekającego przepychem, świata monarchów i dworskich intryg. Ponieważ podejmuje szkolenie wśród griszów, wojskowej elity swojego kraju, i daje się zauroczyć ich niesławnemu dowódcy, zwanemu Zmroczem. Zmrocz uważa, że Alina potrafi przywołać moc zdolną zniszczyć Fałdę Cienia i zjednoczyć rozdarty wojną kraj. W tym celu musi jednak zrozumieć i opanować swój nieokiełznany dar.

Książka dostępna od 31 lipca 2019 roku.

Fantastyka na lato – Władczyni mroku K.C. Hiddenstorm

Główną bohaterką powieści jest Megan Rivers, trzydziestolatka, która jest tak przeciętna, jak to tylko możliwe. Władczyni mroku - kup na TaniaKsiazka.plWiedzie spokojne życie w San Francisco, a jedyne, co jakoś ją wyróżnia, to niezwykły tatuaż na plecach. Jej zwyczajne i nudne życie zmienia się w dniu, w którym oblewa swojego szefa kawą. W niewyjaśnionych okolicznościach napój zamienia się we wrzątek. Tym samym Megan oczywiście natychmiast zostaje zwolniona.

Poza tym kolejne dni obfitują w coraz więcej trudnych do wyjaśnienia wydarzeń. Ponieważ ludzie z otoczenia Megan umierają, a w niej budzą się niepokojące zdolności. Ponadto na świecie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Kiedy w życiu kobiety pojawia się tajemniczy i nieziemsko przystojny Nicholas Marlowe, Megan nie może oprzeć się wrażeniu, że zna go doskonale. Jakby spędziła z nim wieczność.

Książka jest już dostępna.