PolecamyReportaże

Książki o Sharon Tate – sprawdźcie przed filmem!

Książki o Sharon Tate - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o Sharon Tate - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o Sharon Tate cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem i to nie bez powodu. Wszystko za sprawą głośno promowanego filmu Quentina Tarantino pt. Pewnego razu w Hollywood, który w polskich kinach pojawi się już 16 sierpnia 2019 roku. Za jego reżyserię oraz scenariusz odpowiada sam Tarantino. Poza tym na ekranach wystąpią m.in. takie gwiazdy filmowe jak: Leonardo DiCaprio jako Rick Dalton, Brad Pitt jako Cliff Booth czy Al Pacino jako Marvin Schwarzs. W rolę Sharon Tate wcieliła się natomiast Margot Robbie, a Charlesa Mansona zagra Damon Herriman. Nie obędzie się również bez polskiego akcentu. Romana Polańskiego zagrał bowiem Rafał Zawierucha. Przed tak wyczekiwaną filmową premierą trudno się dziwić, że książki o Sharon Tate stały się wyjątkowo popularne. Tym samym z przyjemnością prezentujemy wam dziś tytuły, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Książki o Sharon Tate – Sharon Tate. Życie Ed Sanders

Książki o Sharon Tate - kup na TaniaKsiazka.plTa pozycja prezentuje losy Sharon od czasów, gdy wygrywała ona konkursy piękności, aż po okres początków kariery aktorskiej. W związku z tym poznajemy jej pierwsze romanse, związek i małżeństwo z reżyserem Romanem Polańskim oraz ekstrawaganckie życie, które zawsze chciała prowadzić. Cała historia została przedstawiona na tle barwnych lat sześćdziesiątych. Sanders w empatyczny sposób relacjonuje awans aktorki w szeregach Hollywood. Właśnie zbliżała się do statusu gwiazdy, gdy jej nazwisko zostało nierozerwalnie związane z serią morderstw, z których jednego sama padła ofiarą.

W 1969 roku dom Polańskiego został zaatakowany przez członków sekty Charlesa Mansona. Do dziś nie wyjaśniono, dlaczego wyznawcy Mansona wzięli na cel właśnie żonę reżysera. Tym samym wkrótce świat obiegła wstrząsająca wiadomość o brutalnych morderstwach ciężarnej Sharon Tate oraz jej przyjaciół na terenie pięknego domu w Los Angeles. Sanders raz jeszcze analizuje tę okropną zbrodnię oraz jej skutki, snując teorię na temat tego, co mogło zaprowadzić oprawców do tego konkretnego domu.

Książki o Sharon Tate – Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego Alisa Statman, Brie Tate

Sharon Tate miała wszystko. Romana Polańskiego u swojego boku, nominację do Złotego Globu i światową karierę Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiegofilmową przed sobą. Skończyła 26 lat i była w ósmym miesiącu ciąży. 9 sierpnia 1969 rok, ten dzień wstrząsnął całym światem. Ponieważ do domu Sharon Tate wtargnęła Rodzina Mansona i dokonała bestialskiego zabójstwa. Do dziś ta sprawa budzi wielkie kontrowersje i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Jak wyglądałoby życie młodej aktorki, gdyby tego dnia nie została zamordowana?

Alisa Statman sięga do archiwum rodzinnego, by prześledzić każdy aspekt tej makabrycznej historii. Razem z siostrzenicą Sharon Brie przedstawia tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców wszech czasów. Czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy? Co sądzi o książce Roman Polański? Ponadto, dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z tą wersję wydarzeń i wydała własną książkę o Sharon?

Książka dostępna od 16 sierpnia 2019 roku.