Gra Gamedec

Gra Gamedec to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników cyberpunkowych gier RPG. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele twórczości Marcina Przybyłka. Ponieważ to właśnie na motywach jego sagi pt. Gamedec powstanie wspomniany projekt o tym samym tytule. Co więcej, jest już zwiastun produkcji, który z przyjemnością zamieszczamy na końcu dzisiejszego wpisu. Co zatem wiemy już o najnowszym przedsięwzięciu? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Gra Gamedec

fot. Anshar Studios

Gra Gamedec – zwiastun oraz kilka szczegółów

Nad cyberpunkową grą RPG pracuje Anshar Studios. Ich projekt ma ujrzeć światło dzienne już w 2020 roku. Co ważne, rolę projektanta i konsultanta ds. świata gry pełni w produkcji sam autor sagi, Marcin Przybyłek. Oto co ma do powiedzenia na ten temat:

Bazę inspiracji dla gry stanowią dwa pierwsze tomy pentalogii „Gamedec”, czyli „Gamedec. Granica Rzeczywistości” oraz „Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw”. Zespół, którego jestem częścią, tworzy grę, która pod pewnymi względami będzie mroczniejsza niż książkowy pierwowzór. Czytelnicy znający przygody Torkila Aymora znajdą liczne odwołania do książek i zaczerpnięte z nich motywy, a ci, dla których „Gamedec” jest czymś zupełnie nowym, potraktują moją literaturę jako rozwinięcie tego, co znajdą w grze.

Gamedec

fot. Anshar Studios

Poza tym projekt studia opiera się na fundamencie gatunku RPG. Dzięki temu odbiorcy mogą spodziewać się w rozgrywce mechaniki dedukcji, kodeksu czy aspektów. Możliwe będą złożone dyskusje, tworzenie lub demaskowanie sieci intryg i spisków czy dokonywanie niezwykłych związków między wirtualnymi światami a rzeczywistością. W związku z tym gracz nie zostanie ograniczony do jednego rozwiązania, a każda decyzja ma tu znaczenie i wpływa na świat rozgrywki, który zmienia się i adaptuje zgodnie z wyborami gracza. Konsekwencje wyborów odbiorcy, w zależności od ich znaczenia, będą natychmiastowe, długofalowe lub ukryte. Ponadto twórcy postarali się o to, by gra została neutralna pod względem podjętych decyzji. Ich oceną zajmuje się gracz, w myśl zasady: jesteś sumą swoich wyborów.

Poniżej prezentujemy Wam obiecany zwiastun gry. Dajcie znać, co sądzicie! Natomiast tutaj znajdziecie książki Marcina Przybyłka.