Dziennik Bridget Jones. Dziecko - kup na TaniaKsiazka.pl

Dziennik Bridget Jones: Dziecko - kup na TaniaKsiazka.plHelen Fielding z prestiżowym wyróżnieniem dla najlepszej brytyjskiej książki humorystycznej. Chodzi tu oczywiście o nagrodę Bollinger Everyman Wodehouse, przyznawaną pisarzom od 2000 roku. Autorka została uhonorowana za ostatnią część ze słynnej serii o Bridget Jones. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Helen Fielding z prestiżowym wyróżnieniem za Dziennik Bridget Jones: Dziecko

Warto tutaj wspomnieć, że nagroda jest nie tylko prestiżowa, ale i dość specyficzna. Z jej przyznaniem wiąże się nadanie imienia świni hodowlanej, tożsamego z tytułem książki. Zwierzątko zostanie ochrzczone jako Dziecko Bridget Jones.

W sumie nie ma się co dziwić, wszak sama idea nagrody wiąże się z humorem. Dokładniej mówiąc, związana jest z uczczeniem pamięci P.G. Wodehouse’a, pisarza i satyryka, autora cyklu humoresek o lordzie Bertramie Woosterze i jego błyskotliwym kamerdynerze Jeevesie. Nagrodę sponsoruje producent szampana Bollinger, finalistę wybiera trzyosobowe jury.

Zdobywając nagrodę, Helen Fielding dołącza do grona znakomitych i cenionych pisarzy, m.in.: Terry’ego Pratchetta, Howarda Jacobsona, Alexandra McCalla Smitha, Willa Selfa czy Mariny Lewyckiej. Powieść pt. Dziennik Bridget Jones: Dziecko otrzymała tytuł najlepszej brytyjskiej książki humorystycznej ubiegłego roku. Sama autorka zostanie uhonorowana potężną butlą szampana oraz… świnką hodowlaną pochodzącą z Gloucestershire Old Spot. Oto jak pisarka komentuje to niecodzienne wyróżnienie:

Jestem niezmiernie uradowana, że wygrałam świnię. To była moja trzecia nominacja i od lat liczyłam, że w końcu nastanie ten moment. Jestem jak jedna z tych osób, które są blisko zdobycia Oscara, a potem ich nadzieje zostają pogrzebane. Ale w końcu świnia Bollinger Everyman Wodehouse jest moja. Jestem bardzo z niej dumna i zamierzam chwalić się nią tak długo, jak to możliwe, każdemu, kto będzie chciał słuchać.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować autorce zwycięstwa. Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką pt. Dziennik Bridget Jones: Dziecko odsyłamy tutaj.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy wy również uważacie, że ostatnia część przygód Bridget Jones jest najzabawniejszą opowieścią?