Indyk beltsvilleIndyk beltsville to nie lada gratka dla wszystkich miłośników Jerzego Pilcha. Tom ten zbiera w sobie wszystkie opowiadania mistrza polskiej prozy. Niepodrabialny styl i wzniosłe przeżycia literackie teraz zostały zebrane w jednym miejscu. Bez wątpienia każdy miłośnik twórczości Pilcha powinien mieć tę książkę na swojej półce.

Indyk beltsville – kilka słów

Warto tu przytoczyć słowa samego autora, które najlepiej oddają uzasadnienie powstania owego projektu: Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać. I trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego też warto wygospodarować w domu miejsce, gdzie kolekcjonowane są lektury. Bo chociaż w dzisiejszych czasach dużo łatwiej nowości znajdziemy w bibliotece, to nic tak nie satysfakcjonuje jak ulubiony tytuł, po który można sięgnąć w dowolnej chwili.

Wracając do najnowszej książki Pilcha warto zaznaczyć, że jest to wydanie, które świetnie nadaje się dla każdego czytelnika. Ten, kto miał już okazję zapoznać się z twórczością pisarza, będzie posiadał świetny zbiór wciągających opowiadań w jednym miejscu. Jeśli zaś dopiero zaczynacie przygodę z tekstami autora, to również doskonała okazja by rozpocząć tę wędrówkę z Indykiem beltsville. Całość zawiera aż 56 opowiadań, co łącznie daje 774 strony. Czytelnik wędruje od PRL-u po XXI wiek, przez Wisłę, Kraków i Warszawę. A całość olśniewa oczywiście tym, z czego Pilch najbardziej słynie – wnikliwe obserwacje oraz nostalgiczno-ironiczne wspomnienia. Możecie być pewni, że ten zbiór opowiadań to przede wszystkim jeden spójny i fascynujący świat stworzony przez Jerzego Pilcha.

Książkę Indyk beltsville znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją początkującym czytelnikom jak i tym, którzy mieli już do czynienia z twórczością autora.