Nowość w literaturze faktu

Nowość w literaturze faktu, Listy i pamiętnik Marka Hłaski w końcu ujrzały światło dzienne. O niepublikowanych dotąd tekstach jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich prozaików, informowaliśmy Was już jakiś czas temu. Teraz w końcu czytelnicy mają okazję zapoznać się z książką, w której zostały one zebrane. To niezwykła okazja dla wszystkich miłośników nie tylko twórczości Hłaski, ale też dla wszystkich miłośników literatury w ogóle. Dlaczego? Ponieważ wartość tych nieznanych dotąd tekstów jest nieoceniona.

Warto dodać jeszcze, że Hłasko w błyskawicznym tempie podbił serca polskich czytelników. Pisarz charakteryzował się nie tylko nietypowym stylem pisania. Jego znakiem rozpoznawczym był również ekstrawagancki ubiór i styl bycia. Dla swojego pokolenia stał się symbolem buntu i niedoścignionych marzeń. Ta nowość w literaturze faktu to niewątpliwie pozycja warta Waszej uwagi.

Inne tytuły Marka Hłaski znajdziecie tutaj>>>

Nowość w literaturze faktu, która wzbudza wiele emocji

Publikacja Listów i Pamiętnika wzbudza wiele emocji. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie fakt, że nieznane teksty rzucają zupełnie nowe światło na całą twórczość autora i jego życie. Okazuje się bowiem, iż listy ujawniają niezbyt wygodne fakty na temat relacji Hłaski z ojczymem i matką. Zależność łącząca członków niezwykłego trójkąta Hłasków-Gryczkiewiczów jest zupełnie inna od tej, jaką dotąd kreowano. Ponadto zdecydowanej rewizji zostaje poddany mit zbuntowanego nastolatka. Nastolatka, który jest niezdrowo przywiązany do matki i jednocześnie nienawidzi swojego ojczyma.

Rzecz druga, niezwykła, to wydobycie na światło dzienne pamiętnika Marka Hłaski z lat młodości. Staje się on niezwykle ważnym kontekstem dla pierwszego Dziennika autorstwa Agnieszki Osieckiej. Okazuje się, że wtedy przyszły jeszcze prozaik barwnie opisuje realia powojennej Polski. A jego prostolinijność z pewnością rozbawi odbiorców do łez.

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Marka Hłaski, koniecznie nadróbcie zaległości! Książki autora znajdziecie tutaj.

Natomiast niepublikowane dotąd Listy i pamiętnik w tym miejscu tutaj. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim miłośnikom polskiej literatury.