Irena Sendlerowa

Irena Sendlerowa to niezwykła kobieta, o której nie bez powodu jest głośno. Ponieważ podczas II wojny światowej stała się inicjatorką tworzenia sieci, m.in. na terenie getta Warszawskiego, która pomogła uratować około 2 500 żydowskich dzieci przed nieuchronną śmiercią. W związku z tym trudno się dziwić, że temat jej bohaterskich czynów, co jakiś czas powraca. Czy to w postaci filmu jak ten z 2009 roku pt. Dzieci Ireny Sendlerowej na podstawie książki Historia Ireny Sendlerowej, czy w postaci opowieści dla dzieci, jak Polscy superbohaterowie. Irena Sendlerowa. Teraz o czynach tej niesamowitej kobiety widzowie usłyszą po raz kolejny, za sprawą najnowszej produkcji filmowej. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Irena Sendlerowa

Irena Sendlerowa – kilka słów o nowej produkcji

Z najnowszych informacji wynika, że w rolę Ireny Sendlerowej w najnowszej produkcji wcieli się Gal Gadot. Widzowie kojarzą aktorkę m.in. z takiej produkcji jak Wonder Woman. Poza tym zajmie się ona również produkcją filmu wraz z mężem, Jaronem Varsano oraz Markiem Plattem. Obraz zostanie sfinansowany przez wytwórnię Warner Bros. Natomiast za scenariusz odpowiada Justine Juel Gillmer.

Niestety na tę chwilę nie znamy więcej szczegółów. Jeśli tylko się to zmieni, od razu was o tym poinformujemy. Warto tutaj jednak wspomnieć o samej Irenie Sendlerowej. Jak już pisaliśmy wyżej, stała się inicjatorką tworzenia sieci, m. in. na terenie getta Warszawskiego, która pomogła uratować tysiące żydowskich dzieci przed nieuchronną śmiercią. Zresztą nie tylko ona, bo współpracowało z nią wiele kobiet. Kobiet, które postanowiły zaryzykować swoje życie, widząc cierpienie najmłodszych i w dodatku niewinnych skazańców. Misja nie była prosta, bowiem wymagała sporej ilości gotówki i doskonale działającego planu, w którym jeden błąd mógł kosztować życie wielu. W 1965 roku Sendlerowa otrzymała tytuł Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.

Jeśli jesteście zainteresowani jej historię i chcielibyście poznać więcej szczegółów z życia tej niezwykłej kobiety, sprawdźcie książkę pt. Sendlerowa. W ukryciu. To jedna z tych postaci, o których warto mówić głośno.