Istota zła to najnowsza powieść, której autorem jest włoski pisarz D’Andrea Luca. Można rzec, że jest to jedna z tych książek, których premierę zalicza się do jednego z ważniejszych wydarzeń literackich w roku. Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby prawa do dystrybucji tego włoskiego thrilleru, wykupiło aż 30 wydawców z różnych krajów. Krytycy zaś stawiają pisarza na jednym miejscu z takimi głośnymi nazwiskami jak: King, Lovecraft, Deaver czy Jo Nesbo.

9788328036932

Jaka jest prawdziwa Istota zła?

Główny bohater to Jeremiah Salinger, amerykański filmowiec dokumentalista. Wraz z żoną i córką przenoszą się z Nowego Jorku do Siebenhoch, małej wioski w górach Południowego Tyrolu. Mężczyzna na skutek zafascynowania malowniczym krajobrazem, zaczyna pracę nad dokumentem opowiadającym o pracy ratowników górskich. Pewnego dnia bierze on udział w akcji ratowniczej, w której ginie cała załoga, oprócz niego. Istnieje jednak ważna, niepisana zasada. To, co dzieje się w górach, pozostaje w górach.

Jeremiah nękany jest przez poczucie winy i ataki paniki. I chociaż próbuje uporać się z traumą i stresem pourazowym, nie jest łatwo. Kiedy terapia lekowa nie przynosi skutków, postanawia stawić czoło najciemniejszej ludzkiej i górskiej naturze. Przypadek chciał, że trafił na sprawę brutalnej masakry w wąwozie Bletterbach. Miejsce to owiane jest tajemnicą i legendami, a także skrywa koszmary sprzed 280 milionów lat. Wydaje się, że jest to idealny moment, by podjąć walkę z własnymi słabościami. Jednak rozwikłanie owej tajemnicy staje się niebezpieczną obsesją Salingera, który nie do końca uporał się jeszcze z własną traumą.

Nikt nigdy nie powrócił z jaskini Bletterbach, gdzie czai się piekło. Mieszkańcy tragedię sprzed trzydziestu lat wyparli z pamięci. Dookoła panuje zmowa milczenia, mająca na celu ochronę tradycji i wspomnień przodków. Ludzie wierzą, że w wąwozie czai się zło, którego nie warto budzić. Czy sprawa zostanie w końcu wyjaśniona?

Książkę Istota zła znajdziecie tutaj.