J.R.R. Tolkien. BiografiaJ.R.R. Tolkien to postać znana na całym świecie. I nieważne czy ktoś namiętnie czyta fantastykę, czy po prostu gustuje w innych gatunkach literackich. To nazwisko kojarzy każdy choćby z tego, że zasłyszał je gdzieś przelotem. Tym razem mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów twórczości tego wielkiego pisarza.

J.R.R. Tolkien i film biograficzny

Zgadza się! Powstanie film biograficzny, który przybliży wszystkim miłośnikom Hobbita czy Władcy Pierścieni kulisy powstania tych dzieł. Czytelnicy będą mieli okazję poznać inspiracje, z których czerpał pisarz. Produkcja wstępnie nosi tytuł Middle Earth, czyli zupełnie tak, jak znana w Polsce kraina stworzona przez Tolkiena – Śródziemie. Za scenariusz ma odpowiadać Angus Fletcher. Na koncie ma on aż sześć lat badań, podczas których przeprowadził wiele wywiadów, przeanalizował mnóstwo dokumentów źródłowych oraz kronik źródłowych z życia Tolkiena. Zaś reżyserią zajmie się James Strong. Odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak Downtown Abbey czy Doctor Who.

Ponadto wiemy, że finansowego wsparcia projektu udzieli Bob Shaye oraz Michael Lynne. To owi mężczyźni postawili również na Petera Jacksona wspierając go przy tworzeniu Władcy Pierścieni. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że intuicja reżyserów i tym razem ich nie zawiedzie, dzięki czemu powstanie naprawdę dobry film.

Za cały pomysł i projekt odpowiada firma Protagonist Pictures. Nie ukrywają oni, że chcieliby, aby pierwsze premierowe pokazy filmu mogły odbyć się już w przyszłym roku na berlińskim festiwalu filmowym.

Trzeba przyznać, że to świetna informacja dla wszystkich miłośników twórczości Tolkiena jak i tych, którzy żywo interesują się życiem samego twórcy. Czekamy więc z niecierpliwością. Tymczasem zachęcamy was do zapoznania się z twórczością pisarza.

Książki Tolkiena znajdziecie tutaj.