PolecamyPoradnikiZapowiedzi i nowości

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej – książka Billa Gatesa już wkrótce!

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej - książka Billa Gatesa już wkrótce! Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej
W październiku pisaliśmy o tym, że w lutym pojawi się nowa książka Billa Gatesa. I wiesz co? Nastał luty! A to oznacza, że w tym miesiącu nakładem Wydawnictwa Agora w Polsce ukaże się publikacja Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy. Wiemy którego dnia to nastąpi. Szesnastego! Czekasz?
Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej

16 lutego równocześnie w Polsce, jak i na całym świecie swoją premierę będzie miała książka Billa Gates’a Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy. Zawiera ona gotowy plan oraz wezwanie do masowego działania, które miałoby całkowicie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Tylko to jest bowiem w stanie uchronić ludzkość i świat przed zagładą.

Książka ta nie jest zwykłym hipotetyzowaniem. Treści w niej zawarte opierają się na wynikach dziesięcioletnich badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Prowadzili je eksperci w dziedzinach fizyki, chemii, biologii, inżynierii, politologii i finansów. Bill Gates zaangażował ich do współpracy nad poszukiwaniami sposobów na powstrzymanie katastrofy ekologicznej. Wniosek jest zatrważający i dotyczy nas wszystkich. Ludzie MUSZĄ zredukować emisję gazów cieplarnianych DO ZERA. Powstaje pytanie, jak to zrobić, skoro tyle dziedzin naszego życia uzależnionych jest od spalania paliw kopalnych, czy produkcji cementu? A powszechny dostęp do odnawialnych źródeł energii nadal pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Co robić?

Billa Gatesa już trochę znamy. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest przecież specjalistą od urzeczywistniania nowatorskich pomysłów, wychodzi przed szereg i nie boi się odważnych pytań i poszukiwania odpowiedzi. W tym wypadku również znalazł sposób na niemożliwe. W książce Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej przedstawia konkretny i praktyczny plan działania. Wskazuje obszary, w których technologia już dziś pomaga ograniczać emisję gazów. Ponadto dokładnie wyjaśnia jak znane nam dotąd technologie mogą być jeszcze efektywniejsze. Wskazuje na to gdzie wręcz niezbędne są nowe rozwiązania, a także zwraca uwagę na to, kto już w tym momencie pracuje nad koniecznymi innowacjami.

Bill Gates do ręki gotowe strategie dla państw. Ale nie tylko! W publikacji tej znajdziemy również sposoby, w jakie obywatele mogą rozliczać rządy, pracodawców i siebie samych z postępów w tym projekcie kluczowym dla ratowania planety.

****

Ludzkość jeszcze nigdy nie dokonała niczego na tak wielką skalę, dlatego każde państwo musi zmienić sposób działania, bo każda czynność we współczesnym świecie – uprawa roślin, produkcja, przemieszczanie się – wiąże się z emisją gazów cieplarnianych. Jeśli nie podejmiemy tego wysiłku, klimat będzie ulegał coraz większym przemianom, najprawdopodobniej katastrofalnym dla ludzkości. Jeszcze możemytemu zaradzić. Już dysponujemy niektórymi niezbędnymi do tego narzędziami, a wszystko, czego nauczyłem się o klimacie i technologii napawa mnie nadzieją, że jesteśmy w stanie wynaleźć i zastosować również te, których jeszcze nie mamy. Jeśli się pospieszymy, mamy szanse uniknąć katastrofy klimatycznej. Ta książka mówi o tym, jak to zrobić i dlaczego uważam, że może nam się to udać. 

~ Bill Gates

To ważna publikacja, ponieważ w naszych rękach leży los Ziemi i przyszłych pokoleń. Wielkie rzeczy zaczyna się od małych kroków. Jednym z nich może być przedpremierowe zamówienie książki  Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej, która czeka w tym miejscu.

Powiązane artykuły: