James FrancoJames Franco jest jednym ze znanych aktorów, który na swoim koncie ma już kilka nagród. Jedną z nich jest Złoty Glob za najlepszego aktora w mini serialu. Otrzymał także nagrodę Critics Choice za najlepszego aktora telewizyjnego.

James Franco w roli producenta

Obecnie James Franco zainteresował się twórczością Toma Franklina. Wykupił prawa do ekranizacji aż trzech jego powieści. Założenia aktora przewidują przemienienie ich w film w ciągu najbliższych trzech lat. Czy aktor sam zagra główną rolę w którejś z produkcji? Chwilowo Franco zapowiada, że chce sprawdzić się jedynie w roli producenta.

Oto trzy powieści, które James Franco przeniesie na szklany ekran:

Poachers – jest to zbiór opowiadań, przedstawiający historię trzech chłopców. Na ich drodze staje tajemniczy mężczyzna, który niekoniecznie ma wiele wspólnego z dobrem. Scenariusz do owej ekranizacji najprawdopodobniej przygotuje dramatopisarz David Van Asselt.

Drugi tytuł, którego ekranizacji podejmie się Fraco, to Smonk – akcja powieści dzieje się w roku 1911, w mieście Old Texas. Główny bohater E.O Smonk sieje tam postrach dokonując aktów wandalizmu, mordując zwierzęta gospodarskie oraz wdaje się w bójki z miejscowymi mężczyznami. Scenariuszem do tej produkcji zajmie się sam autor powieści, Tom Franklin.

Trzeci tytuł, do którego prawa nabył James Franco, to Hell at the Breech – akcja powieści dzieje się w 1897 roku. Tłem wydarzeń jest niewielkie miasteczko w stanie Alabama, w którym dochodzi do tajemniczej śmierci młodego, dobrze zapowiadającego się polityka. Przyjaciele ofiary tworzą tajną organizację, która ma na celu ukaranie sprawców – mieszkańców miasteczka – bowiem to na nich padają podejrzenia zgromadzenia. Scenariusz napiszą Paul Felton oraz Ian Olds.