Serial na podstawie Węża z Essex - wieści z planu Serial na podstawie Węża z Essex

Lubisz aktora Toma Hiddlestona? To ten artysta, który otrzymał Złotego Globa i nominację do Emmy za główną rolę męską w świetnym serialu Nocny recepcjonista (polecam!). Kojarzyć go możesz również jako odtwórcę roli Lokiego z serii filmów akcji z elementami science fantasy, które powstały na kanwie komiksów Marvela. Jeśli go nie znasz, wystarczy, że obejrzysz wspomniane produkcje, a Tom zyska Twoją sympatię. Warto się z nim bliżej zapoznać, ponieważ właśnie powstaje serial na podstawie Węża z Essex – powieści autorstwa Sarah Perry. Produkcja dla Apple TV ruszyła w połowie marca, nie znamy jednak daty premiery pierwszego odcinka. Skoro jednak wiemy, że gra tam Tom – TOMusi być dobre! 😉

Serial na podstawie Węża z Essex książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Serial na podstawie Węża z Essex Autorstwa Sarah Perry

Serial na podstawie Węża z Essex zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Już sama książka, na podstawie której powstał scenariusz, jest obietnicą doskonałej historii. Lektura ta bowiem w 2016 roku długo nie schodziła ze szczytów list bestsellerów, a w ramach British Book Awards 2016 otrzymała tytuł książki roku. Autorka w atmosferę epoki wiktoriańskiej wplotła wątek nietuzinkowej historii miłosnej między pastorem a wdową.

Zarys fabuły

Owa wdowa to Cora Seaborne, która po śmierci toksycznego męża przeprowadza się wraz ze swoim synem Francisem na południe Anglii, do tytułowego Essex. Kobieta ma nadzieję, że właśnie tam ich udręczone dotąd życie, nareszcie zmieni się na lepsze. Nowe miejsce jednak nie emanuje spokojem. Głośno w nim od dziwacznych plotek, jakoby mieszkańcom zagrażało mityczne stworzenie – jakiś ogromny wąż, który powrócił, by zabijać. Czy to zniechęca Corę do osiedlenia się w Essex? Broń Boże! Ona nie wierzy w mity i bajki. Jest racjonalna, a w opowieściach mieszkańców doszukuje się naukowych faktów. I te wcale nie napawają jej lękiem, a jedynie rozniecają ciekawość i ekscytację.

Podobne podejście do tej sprawy ma miejscowy pastor, William Ransome – to w jego postać wcieli się wspomniany wcześniej Tom Hiddleston. Jego światopogląd i dogmaty wiary chrześcijańskiej sprawiają, że nie wierzy w bujdy na temat mitycznego węża. To wspólne spojrzenie na sprawę łączy tę parę. I to w sposób szczególny… Tymczasem w okolicy rozpoczynają się krwawe ataki węża! Cora i William wspólnie zastanawiają się nad tym, jakie jest ich rzeczywiste pochodzenie.

 Serial na podstawie Węża z Essex – twórcy i obsada

U boku Toma Hiddestona zobaczymy Claire Danes. Aktorka znana jest z takich produkcji jak Romeo i Julia, Homeland czy Gwiezdny pył i to ona zagra Corę Seaborne. Za reżyserię serialu Wąż z Essex, który pojawi się na platformie streamingowej Apple TV, odpowiada Clio Barnard (Olbrzym-samolub, Mroczna rzeka). Natomiast scenariusz, który będzie adaptacją powieści Sarrah Perry napisała Anna Symon (Friday, Pani Wilson).

Jeśli nie chcesz czekać na serial, już teraz zamów książkę, która jest dostępna w tym miejscu.

Powiązane artykuły: