The Innocent Cobena jako serial! Zobacz zwiastun

Czy są tu z nami fani czytania lub oglądania historii, które wyfrunęły spod pióra Harlana Cobena?Albo miłośnicy dobrych thrillerów i kryminałów w ogóle? Mam dla Was całkiem przyjemny newsik. Już niedługo na Netflixie pojawi się The Innocent – serial oparty na powieści Cobena pod tym samym tytułem. Kiedy? Kto odpowiada za produkcję adaptacji Niewinnego? O tym przeczytacie poniżej.

The Innocent Cobena jako serial! Zobacz zwiastun

The Innocent Cobena jako serial

Jak z pewnością większość z Was wie, nie będzie to pierwsze Netflixowe wydanie twórczości Harlana Cobena. Do tej pory pojawiły się już produkcje francusko-brytyjskie (Safe z 2018 roku) brytyjskie (adaptacja Nieznajomego z 2020 roku) oraz polsko-amerykańskie (hit na podstawie W głębi lasu z 2020).

Tym razem za ekranizację prozy Cobena zabrali się Hiszpanie (oczywiście we współpracy z autorem). Akcja książki  przenosi się zatem na Półwysep Iberyjski, postaci zmieniają narodowość i imiona, ale rdzeń opowieści pozostaje zgodny z pierwowzorem.

W głównych rolach występują: Mario Casas (znany z filmu Trzy metry nad niebem), Aura Garrido, Alexandra Jiménez i Jose Coronado.

Premiera serialu jest zaplanowana na 30 kwietnia 2021 roku.

Zobaczcie oficjalny zwiastun:

 

Harlan Coben Niewinny

Harlan Coben – Niewinny

Jaką historię Harlan Coben opisał w Niewinnym?

To opowieść o Matcie Hunterze, który dziewięć lat temu wyszedł na wolność po skończeniu odsiadki. Mężczyzna był skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka w czasie przypadkowej, niesprowokowanej przez niego bójki.

Po niemal dekadzie od odbycia kary Matt prowadzi spokojne życie: pracuje jako prawnik (mimo ciemnej karty w swojej przeszłości), ma żonę i dziecko w drodze. Wszystko zapowiada się na historię z happy endem… aż do dnia, w którym Olivia wyjeżdża w celach służbowych.

Wtedy Matt otrzymuje wiadomość, wysłaną z telefonu żony, do której dołączono film, przedstawiający ją w niedwuznacznej sytuacji z obcym mężczyzną. Postanawia odnaleźć nieznajomego, wkrótce okazuje się jednak, że wpadł w poważne kłopoty. Mężczyznę z nagrania znaleziono martwego, a Mattem interesują się agenci FBI, którzy podejrzewają go o popełnienie zbrodni. Czy były więzień udowodni swą niewinność?

***

Czekacie na premierę serialu? Oglądaliście inne adaptacje prozy Cobena? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: