Trudi Canavan to ilustratorka i projektantka pracująca jako szefowa działu graficznego w australijskim czasopiśmie fantasy i science-fiction Aurealis. Debiutowała powieścią Whispers of the Mist Children. Największą sławę przyniosła jej jednak Trylogia Czarnego Maga, która przez Nielsen BookScan została uznana za najbardziej udany debiut serii fantasy. Jest także autorką innych serii, między innymi Prawo Milenium, czy Trylogia Zdrajcy.

Tym razem Trudi Canavan – autorka światowych bestsellerów powraca z kolejną gorącą nowością, a mianowicie z trzecim tomem serii Prawo Milenium. Obietnica następcy, która swoją premierę miała 14 września 2017 roku. Powieść od momentu ukazania zdobyła już wiele pozytywnych opinii.

Obietnica następcy – gorąca nowość od Trudi Canavan

Seria opowiada o losach dwojga młodych ludzi. Tyren studiuje magię na uniwersytecie i pewnego dnia znajduje Vellę – księgę, która niegdyś była kobietą. Została jednak zamieniona w księgę przez potężnego maga i jej zadaniem stało się gromadzenie i przekazywanie wszelkiej wiedzy. Rielle – córka farbiarza żyje w zupełnie innym miejscu i chodzi do szkoły zakonnej. Posiada niezwykły talent do magii, którą musi niestety ukrywać. Według kapłanów magia jest bowiem aktem okradania aniołów. W serii pojawia się także postać Raena – najpotężniejszego maga i władcy wszystkich światów, który powrócił po długiej nieobecności. Zjawia się także anioł Valhan, który przybył, aby zabrać Riellę do swojego świata.

Tom trzeci opowiada o wydarzeniach mających miejsce pięć lat po konfrontacji buntowników z Reanem. Nad światem znów wisi wojna. Wszędzie toczą się bitwy. Niektóre światy zostały pozbawione magii, a inne opanowały machiny wojenne. W ciągu tych kilku lat chaosu, nad którym ledwo udało się zapanować Odnowicielom, Qall – chłopiec ocalony przez Riellę dorastał wśród Podróżników. Tyren natomiast bezpiecznie ukrył się przed ludźmi, którzy nazwali go Szpiegiem i okrzyknęli zdrajcą.

To jednak nie koniec. Dahli ma możliwość przywrócenia władzy Reanowi i nie cofnie się przed niczym zanim nie osiągnie swojego celu.

To powieść, w której na próbę zostanie wystawiona lojalność bohaterów. Natomiast złożone obietnice będą miały ogromny wpływ na losy i życie Qalla, który wkracza w dorosłość.

Co sądzicie o powieściach Trudi Canavan? Też uważacie, że jest jedną z najlepszych autorek powieści fantasy? Naszym zdaniem jej książki są naprawdę świetne i zasługują na uwagę. Dlatego jeśli jeszcze nie czytaliście jej dzieł, to koniecznie po nie sięgnijcie. Znajdziecie je na TaniaKsiazka.pl! Jej najnowsza powieść Obietnica następcy jest już dostępna tutaj!