YouTube już od dawna stał się siedliskiem gwiazd internetowych. Coraz więcej osób publikuje tam filmiki o różnej tematyce, dzięki którym zdobywa niejednokrotnie ogromną popularność. Powstają vlogi o modzie, o zdrowym stylu życia, o motoryzacji i wielu innych. Jednym z najbardziej popularnych youtuberów jest Miecio Mietczyński, a właściwie Bartłomiej Szczęśniak. W Internecie znany jest pod różnymi pseudonimami artystycznymi. Najpopularniejsze spośród nich to Masochista, Profesor Niczego oraz właśnie Miecio Mietczyński. Na swoim kanale na YouTube zajmuje się recenzowaniem kiepskich filmów i streszczaniem lektur szkolnych. Każdorazowo robi to w swoim prześmiewczym i bardzo specyficznym stylu.

Wraz ze wzrostem swojej popularności, postanowił pójść o krok dalej. I wydał książkę. Wykłady profesora Niczego będą miały swoją premierę już niebawem, bo pod koniec września 2017 roku.

Wykłady profesora Niczego – książka znanego youtubera

W tej książce profesor Niczego zabierze Czytelnika w szaloną podróż po epokach literackich. Tak, jak robił to w filmikach, tak teraz przekona nas, że może to być o wiele ciekawsze i zabawniejsze niż wykłady znane ze szkół. Poprowadzi nas od antyku do współczesności, czyli łącznie omówi dziesięć epok. Zaprezentuje najważniejszych twórców każdej z nich. Przedstawi również streszczenia wielu lektur. Pokaże między innymi jak wiele wspólnego mieli ze sobą wokalista i kompozytor Nirvany – Kurt Cobain oraz niemiecki filozof – Arthur Schopenhauer. Odsłoni kulisy niemal legendarnego konfliktu dwóch największych wieszczów polskich z epoki romantyzmu, czyli Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza. Znajdziemy tu najpopularniejsze cytaty starożytnych filozofów. A co ciekawe profesor Niczego sam napisał wiersz.

Komentowanie kiepskich filmów i streszczanie lektur w sposób prześmiewczy to jedna z nielicznych tego typu inicjatyw na polskim YouTube. Mimo wszystko zyskała szerokie grono odbiorców, bo Mietczyński ma na swoim kanale prawie 500 tysięcy subskrypcji. Jego filmiki, jak i książka są pełne specyficznych żartów i czarnego humoru, czyli tego, co Mieciowi wychodzi najlepiej. Więc jeśli macie problem z jakąś epoką literacką to sięgnijcie po Wykłady profesora Niczego, który zafunduje Wam satyrę wykonaną w rewelacyjnym stylu!

Książka tego znanego youtubera będzie miała swoją premierę już niebawem, jednak już teraz możecie znaleźć ją na TaniaKsiazka.pl! Serdecznie ją Wam polecamy!