Jelita wiedzą lepiej - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Jelita wiedzą lepiej to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników poradników i zdrowego odżywiania. W sprzedaży pojawi się już 16 kwietnia 2018 roku. Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze książki, które traktują o zdrowym stylu życia. Czasem ich autorki to znane fit autorytety, innym razem publikację wydaje ktoś, o kim pierwszy raz słyszymy. Jak tu nie zwariować? Komu zaufać, komu wierzyć? Gdyby tak zastanowić się przez chwilę, to przecież nasze matki czy babki nigdy nie słyszały o większości produktów, które teraz promowane są, jako super żywność. Z odsieczą przychodzi doktor Michael Mosley, który temat odpowiednich pokarmów ugryzł od zupełnie innej strony. Bo czy jest coś ważniejszego niż nasze zdrowie? Odpowiedź jest oczywista. Okazuje się, że wystarczy poznać dokładniej swój organizm, by wiedzieć, które produkty nam służą, a które nie.

Jelita wiedzą lepiej, co dla Was dobre

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni zestaw bakterii w przewodzie pokarmowym jest niezbędny do zachowania zdrowia. Jednak niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków niszczą naszą wewnętrzną florę bakteryjną. Z tego też biorą się współczesne plagi, takie jak: alergie, nietolerancje pokarmowe czy otyłość.

Doktor Michael Mosley zabiera swoich Czytelników w niecodzienną podróż. Wraz z nim zwiedzicie jelito i dowiecie się wielu ciekawych rzeczy. Autor, między innymi, wyjaśnia:

  • jak diety oddziałują na bakterie jelitowe, wagę i poziom cukru we krwi,
  • dlaczego ludzie różnie reagują na te same pokarmy,
  • w jaki sposób jelita wpływają na osobowość i nastrój człowieka,
  • jak dobrać właściwe pre- i probiotyki,
  • co jeść, by uniknąć otyłości.

To jednak oczywiście nie wszystko. Oprócz rzetelnych odpowiedzi na wiele dręczących Was pytań autor zamieścił w publikacji dwufazowy program odnowy mikroflory jelitowej. Znajdziecie tu również przepisy na dania, które wspierają przyjazne bakterie. Jeśli tylko o nie zadbacie, możecie liczyć na dobre zdrowie i jeszcze lepsze samopoczucie.

Przypominamy, że książka pt. Jelita wiedzą lepiej pojawi się na rynku 16 kwietnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!