Juliusza Verne - zobacz książki autora

źródło zdjęcia: Wikipedia

Kapsuła czasu Juliusza Verne’a jest ostatnio jednym z najczęściej poruszanych tematów w środowisku literackim. Wszystko za sprawą amerykańskich archeologów z Explorers Club oraz ich kolegów z paryskiego Uniwersytetu Descartesa. To właśnie oni oznajmili niedawno światu, że odnaleźli nietuzinkowy artefakt. Chodzi tu o metalową kapsułę czasu, w której odkryto niepublikowane nigdy dotąd teksty, stworzone przez Juliusza Verne’a.

Co kapsuła czasu Juliusza Verne’a oznacza dla świata literatury?

Autor skradł serca czytelników na całym świecie takimi powieściami jak Podróż do wnętrza ziemi, 20 000 mil podmorskiej żeglugi czy W 80 dni dookoła świata. Uznawany za pioniera fantastyki naukowej, do dziś cieszy się dużym powodzeniem wśród odbiorców. Jeśli więc odkrycie zostanie oficjalnie potwierdzone, wszystkich miłośników jego twórczości czeka fantastyczne przeżycie.

Co może wskazywać na autentyczność tekstów i fakt, że ich autorem jest Juliusz Verne? Przede wszystkim to, iż zostały odkryte w miejscu, gdzie niegdyś przebywał pisarz. Ponadto naukowcy, którzy brali udział w akcji, dysponowali próbkami pisma autora. Mogli więc porównać nowo odkryte teksty z tymi znajdującymi się w ich zbiorach. Jak już wspomnieliśmy, na razie wszyscy z niecierpliwością czekają na 100-procentowe potwierdzenie autentyczności znalezionych dzieł. Prawdopodobieństwo tego faktu, jak zaznaczają odkrywcy, jest bardzo wysokie.

W najbliższym czasie ma zostać zorganizowana specjalna konferencja, na której naukowcy ujawnią całą zawartość znaleziska. A znajdować się tam może wszystko. Począwszy na krótkich formach literackich, poprzez listy, dzienniki a kończąc na pełnoprawnej powieści, która z pewnością byłaby najbardziej pożądana przez czytelników. Tak czy inaczej, ów znalezisko już wywołuje niemałe emocje wśród miłośników literatury na całym świecie.

W oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń zachęcamy do zapoznania się z twórczością Juliusza Verne’a, o której już wiemy. Znajdziecie ją tutaj.