Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro zdradza plany na przyszłość i trzeba przyznać, że są ambitne. Ale nie ma co się dziwić, w końcu tegoroczna Literacka Nagroda Nobla nie przez przypadek trafiła właśnie w jego ręce. Fani pisarza z pewnością już z niecierpliwością zacierają ręce i cieszą się na samą myśl o nowych projektach. Czym tym razem Ishiguro zaskoczy Czytelników na całym świecie? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów.

Kazuo Ishiguro zdradza plany na przyszłość

http://doxa.fm

Kazuo Ishiguro zdradza plany na przyszłość i wciąż się rozwija

Okazuje się bowiem, że w najbliższym czasie Kazuo Ishiguro poświęci się nie tylko pisaniu nowej powieści. Autor postanowił sprawdzić się również jako twórca komiksów. Oto co sam powiedział na ten temat:

Zawsze pracuję nad jakąś powieścią, ale mam też nadzieję wziąć udział w powstawaniu komiksu – nie o superbohaterach. Jestem w trakcie rozmów z ludźmi na temat pracy przy powieści graficznej, co bardzo mnie ekscytuje, ponieważ jest to dla mnie coś nowego i pozwala wrócić ponownie do dzieciństwa i czytania mangi.

Jak więc widać, Ishiguro nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Trzeba też przyznać, że manga spod pióra tak znakomitego pisarza, może być niezwykle ciekawa. Jak wiadomo, w pracy twórczej jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. A tej autorowi z pewnością nie brakuje. Dlatego też z wielką ekscytacją będziemy uważnie śledzić kolejne kroki pisarza w tej dziedzinie.

Kazuo Ishiguro odniósł się również do uhonorowania Nagrodą Nobla:

Przez dużą część mojego pisarskiego życia musiałem walczyć pomiędzy oczekiwaniami, że będę autorem celebrytą, a znalezieniem czasu i przestrzeni, aby zająć się prawdziwą pracą. Żywię więc nadzieję, że będę po prostu kontynuował tę pracę i nie będzie się to różnić od tego, co było wczoraj. Mam tylko nadzieję, że się nie rozleniwię i nie wpadnę w samozadowolenie, że moja twórczość się nie zmieni. I mam też nadzieję, że Nobel nie odstręczy młodych czytelników. Moje książki czytają też nastolatki i jestem bardzo dumny z tego, że mam również młodszą publiczność.

Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością pisarza, odsyłamy tutaj. Gorąco polecamy!