Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro zdradza temat nowej książki i trzeba przyznać, że jest przy tym nadzwyczaj wylewny. Jak z pewnością orientują się wszyscy miłośnicy pisarza, nie należy on do tych, którzy lubią udzielać wywiadów. Rzadko bierze udział w spotkaniach z fanami i tak naprawdę nie czuje potrzeby promowania swoich książek. Dlatego też wokół postaci tegorocznego noblisty unosi się aura tajemniczości i pewnego rodzaju niedostępności. Tym razem jednak Kazuo Ishiguro postanowił powiedzieć nieco więcej o najbliższych planach, dotyczących powieści, nad którą pracuje. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać szczegóły!

Kazuo Ishiguro zdradza temat nowej książki – jak człowiek odnajdzie się w przyszłości?

Kazuo Ishiguro

http://doxa.fm

Podczas jednej z konferencji prasowych, która miała miejsce w Sztokholmie, autor był nieco bardziej skory do zwierzeń. Choć o sobie w dalszym ciągu mówił niewiele, chętnie przybliżył odbiorcom pomysł, nad którym właśnie pracuje. Oto co powiedział:

Od jakiegoś czasu interesuję się sztuczną inteligencją, tym, co może przynieść w przyszłości naszemu społeczeństwu przełom w nauce i technologii.(…) Tak naprawdę nie zastanawialiśmy się nad tym, jakie będą implikacje przełomu, który nastąpi w dziedzinie biotechnologii, sztucznej inteligencji, robotyki. Świat jest pod wieloma względami bardziej przygotowany na atak zombie w dużych miastach, ponieważ to jest coś, co wielokrotnie przerabialiśmy w filmach, więc myślę, że jeśli zombie nas zaatakują, wszyscy będziemy wiedzieli, co robić. Ale nie sądzę, żebyśmy należycie dyskutowali o ważnych przełomach technologicznych, które są już w toku albo czekają tuż za rogiem. Powieść, którą piszę, jest właśnie o tym.

Biorąc pod uwagę geniusz pisarza, Czytelnicy mogą spodziewać się naprawdę świetnej powieści. Niestety, chociaż Kazuo Ishiguro zdradza temat nowej książki, nie podaje choćby przybliżonego terminu jej wydania. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i pozwolić autorowi w spokoju pracować nad projektem.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Kazuo Ishiguro, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Wszystkie książki autora znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!