Klub miliarderów - kup na TaniaKsiazka.pl

Klub miliarderów to książka, której autorem jest James Montague. Ten tytuł na polskim rynku będzie dostępny od 7 maja 2018 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom piłki nożnej. Ale to również doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują ciekawej literatury faktu czy reportażu.  Nie da się ukryć, że piłka nożna to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Rozgrywki ligowe, Mistrzostwa Świata czy Europy śledzą miliony odbiorców. Wśród całego przepychu i ogromnych pieniędzy, jakie pojawiają się w kontekście tej dyscypliny oraz zawodników, słychać coraz głośniejsze narzekania kibiców. Powodem są niewyobrażalne wręcz sumy pieniędzy, jakie kluby potrafią zapłacić za zawodnika lub sam budżet, jakim dysponuje właściciel danego zespołu. Jak od kulis wygląda świat piłki nożnej? Tego postanowił dowiedzieć się James Montague. A wyniki jego śledztwa są szokujące.

Klub miliarderów – jak obecnie wygląda świat piłki nożnej?

Piłka nożna kiedyś, owszem, była sportem. Sportem, który zachwycał i gdzie wygrywał lepszy. Dzisiaj można porównać ją do piaskownicy, w której bawią się obrzydliwie bogaci oligarchowie ze Wschodu czy arabscy szejkowie. A obok nich pojawiają się naftowi potentaci, członkowie rodzin królewskich i multimiliarderzy. To oni przejmują najsłynniejsze kluby na świecie i decydują o gigantycznych transferach największych gwiazd futbolu.

Pojawiają się pytania. Kim tak naprawdę są nowi władcy sportu? Skąd się biorą ich pieniądze? Dlaczego kradną naszą piękną grę?

James Montague w prezentowanym dziś reportażu sięga znacznie głębiej, niż zrobił to ktokolwiek przed nim. Wszystko po to, by odkryć mroczne sekrety właścicieli najsłynniejszych klubów piłkarskich. Autor udaje się do obozów pracy w Katarze, gdzie w urągających warunkach, tysiące gastarbajterów wznosi stadiony na Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Ujawnia również kulisy przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji. Przeprowadza rozmowy z wiernymi kibicami i dociera do szarych eminencji świata wielkiego futbolu. Klub miliarderów pokazuje, jak niewiele wiedzieliśmy o piłce nożnej. Aż dotąd.

Przypominamy, że prezentowany dziś reportaż pojawi się na polskim rynku 7 maja bieżącego roku. Książkę pt. Klub miliarderów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!