Kolory zła. Czerwień - Netflix robi ekranizację

Właśnie trwają zdjęcia do kolejnej polskiej produkcji Netflixa. Scenariusz do filmu Kolory zła. Czerwień powstał na podstawie powieściowego debiutu Małgorzaty Oliwii Sobczak, pierwszej części jej kryminalnej trylogii. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiadomo już, że film prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć w przyszłym roku.

Kolory zła. Czerwień - ekranizacja

Fot: Przemysław Pączkowski (materiały prasowe)

Kolory zła. Czerwień – Trójmiasto i zbrodnie

Akcja książki Małgorzaty Oliwii Sobczak toczy się dwutorowo. W 2013 roku na jednej z sopockich plaż zostaje odnalezione brutalnie okaleczone ciało młodej kobiety. Zagadkę jej morderstwa będzie starał się rozwiązać prokurator Leopold Bliski. Okazuje się, że ta zbrodnia przypomina niewyjaśnioną sprawę sprzed lat.

W latach 90. zamordowano córkę znanej sędzi, Monikę. Jej ciało też wyrzuciło morze, a sprawcy nie odnaleziono. Matka dziewczyny, Helena Bogucka, do tej pory szuka sprawiedliwości, dlatego angażuje się w prowadzone przez Bliskiego śledztwo.

Czytelnik jednocześnie bada sprawę razem z Bliskim i śledzi wydarzenia z lat 90., które poprzedziły śmieć Boguckiej. To wciągająca historia, a im bardziej się w nią zagłębiamy, tym bardziej mroczny obraz Trójmiasta się z niej wyłania. To, że na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, jest nie na rękę m.in. lokalnej policji…

Kolory zła. Czerwień - okładka książki ekranizowanej przez Netflix

Ekranizacja kryminału Kolory Zła. Czerwień – co wiadomo o produkcji?

Za produkcję odpowiada studio Aurum Film (Żmijowisko, Boże Ciało). Na fotelu reżysera zasiada Adrian Panek (Kruk, Daas), który razem z Łukaszem M. Maciejewskim (Król, Najmro) stworzył scenariusz filmu.

W głównej roli zobaczymy Jakuba Gierszała, który wciela się w prokuratora Leopolda Bliskiego. Postać sędzi Heleny Boguckiej wykreuje Maja Ostaszewska.

Zdjęcia, podobnie jak akcja powieściowej Czerwieni, mają miejsce w Trójmieście.

Czekamy na więcej informacji i na pierwszy trailer.  Tymczasem zachęcam do sięgnięcia po książki z serii Kolory zła – warto 🙂

Sprawdź też: