The Testaments na ekranach

Kontynuacja Opowieści podręcznej Margaret Atwood - The testaments Kontynuacja Opowieści podręcznej to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek książki i twórczości Margaret Atwood. Pisarka na całym świecie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jej twórczość to ambitna, wciągająca i oryginalna literatura o kobietach. Autorka lubi dotykać tematyki społecznej, socjologicznej, antysystemowej i anty patriarchalnej. Wiele z jej utworów ma wydźwięk feministyczny. A chociaż Opowieść podręcznej światło dzienne ujrzała w 1985 roku, do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niemały udział w tej popularności ma fakt, iż książka ta doczekała się adaptacji w postaci serialu. Nic więc dziwnego, że autorka zdecydowała się spełnić oczekiwania czytelniczek na całym świecie. Tym samym już niebawem na rynku pojawi się długo wyczekiwana kontynuacja popularnej historii. Historii, która stanowi studium psychologiczne młodej kobiety, postawionej w ekstremalnej sytuacji.

Kontynuacja Opowieści podręcznej – kilka słów od autorki

O fakcie tym poinformowała swoich fanów sama Margaret Atwood. Przyznała, że pracuje obecnie nad książką pt. The Testaments, która będzie kontynuacją dzieła Opowieść podręcznej. Akcja powieści ma dziać się 15 lat po finałowej scenie z Offred. Natomiast sama narracja będzie prowadzona przez trzy kobiety. Dzięki temu czytelniczy zapoznają się z aż trzema różnymi perspektywami. Niestety autorka nie zdradza, czy któraś z bohaterek pojawiła się już w pierwszej części.

Wiemy natomiast, kiedy książka będzie dostępna w sprzedaży. Jej premiera przewidywana jest na 10 września 2019 roku. Oto co sama autorka napisała na temat najnowszego projektu:

Drodzy czytelnicy: wszystko, o co kiedykolwiek zapytaliście mnie na temat Gileadu, jest inspiracją dla tej książki. No, prawie wszystko. Drugą inspiracją jest świat, w którym żyjemy.

Jesteśmy pewni, że kontynuacja Opowieści podręcznej spotka się z ogromnym zainteresowaniem wśród czytelniczek na całym świecie. Mamy też nadzieję, że książka szybko pojawi się także na naszym rynku.

Tymczasem, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z powieścią pt. Opowieść podręcznej, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej.