PolecamyPoradniki

Nowe poradniki urodowe – bądź piękna latem!

Lato to wspaniała pora roku. Gdy robi się cieplej, od razu lepiej wyglądamy. Nic tak dobrze nie wpływa na wygląd skóry, jak delikatna opalenizna i porządna dawka witaminy D3, którą dostajemy wraz ze słonecznymi promieniami. Dodatkowo, na rynku pojawiają się ciekawe, nowe poradniki urodowe. Czegóż chcieć więcej? Nic tylko czytać, stosować i kwitnąć w oczach. 😉

Nowe poradniki urodowe – zadbaj o skórę

Nie od dziś wiadomo, że piękna cera powinna być przede wszystkim zdrowa i pielęgnowana odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Ważne jest, żeby świadomie dobierać pielęgnację do stanu i kondycji skóry.

Na rynku właśnie pojawia się książka, która nam w tym pomoże. Dodatkowo dowiemy się z niej, jak dbać o skórę ze specyficznymi problemami np. ze znienawidzonym AZS (Atopowym Zapaleniem Skóry).

Skin Doctor. Biblia Zdrowej Cery Izabela Lenartowcz.

Izabela Lenartowicz jest światowej sławy lekarką,  która specjalizuje się w leczeniu skóry. A któż doradzi lepiej w tych kwestiach niż właśnie lekarz?

Skin Doctor to przede wszystkim SKUTECZNY pogram w walce z najczęstszymi problemami skóry: AZS, trądzikiem, utratą jędrności, przebarwieniami i cerą naczynkową. Z książki dowiemy się tego, jak skóra zmienia się z wiekiem, kiedy warto skorzystać z zabiegów kosmetologicznych i jak radzić sobie z pielęgnacją skóry męskiej.

Na cerę ma wpływ nie tylko to, jak o nią dbamy z zewnątrz, ale przede wszystkim to jakich wartości odżywczych dostarczamy naszemu organizmowi. Dlatego autorka daje nam wskazówki na temat diety i stylu życia oraz opisuje m.in. działanie hormonów i wpływ kondycji psychicznej na stan skóry.

Nowe poradniki urodowe – zadbaj o włosy

Skoro już zadbałyśmy o naszą skórę, a to przecież największy organ naszego ciała, to teraz powinnyśmy pomyśleć o włosach. Prawie wszystkie je farbujemy. Niektóre z nas robią to bardziej, inne mniej profesjonalnie. Niektóre chcą przykryć siwe włosy, a inne po prostu lepiej czują się w innym kolorze, niż naturalny. Tak naprawdę, to powodów farbowania włosów jest tyle, ile kobiet. 😉

Wszystkie wiemy, jaki wpływ na kondycję włosów ma ich farbowanie. Dlatego warto sięgnąć po propozycję od Wydawnictwa Kobiecego:

Naturalne farbowanie włosów Christine Shahin

Autorka jest kosmetologiem i specjalistką od naturalnej pielęgnacji włosów.

Ta książka jest pierwszą pozycją o naturalnym barwieniu włosów, która pojawiła się na polskim rynku. Autorka udowadnia, że nie ma potrzeby wybierania między zdrowymi a farbowanymi włosami. Christine Shahin przedstawia alternatywy dla chemicznych preparatów. Są nimi pełne barwiącej mocy zioła np.: henna, kasja, indygo, które nie tylko barwią, ale też odżywiają włosy. Z książki dowiesz się jak je stosować, by uzyskać odpowiedni efekt (od blondu po czerń). Poznasz też naturalne metody pielęgnacji włosów.

Jestem pewna, że dzięki tym nowościom będziemy piękne od stóp do głów. 😉

Co sądzicie o tych wydawniczych propozycjach? Korzystacie z innych poradników urodowych?