Książki dla dzieciZapowiedzi i nowości

Koronkowa robota – nowa komedia kryminalna dla dzieci Grzegorza Kasdepke

Koronkowa robota - nowa komedia kryminalna dla dzieci Grzegorza Kasdepke

Co może wyniknąć, kiedy dzieciaki zabierają się za napisanie komedii kryminalnej? Kłopoty! Książkę Koronkowa robota. Czyli wzór na kryminalną historię Grzeorza Kasdepke możecie już znaleźć w księgarniach. To propozycja dla dzieci w wieku 7-13 lat. I to nie wszystkich, tylko tych naprawdę odważnych.

Koronkowa robota - nowa komedia kryminalna dla dzieci Grzegorza Kasdepke

Koronkowa robota – nowa komedia kryminalna dla dzieci

Staszek i jego siostra Róża spędzają wakacje w beskidzkim Koniakowie. Chłopiec jest przekonany, że w małej wiosce nie będzie nic ciekawego do roboty i całe lato upłynie mu pod znakiem wielkiej nudy. Kiedy Staszek szuka jakiegoś sposobu na to, żeby wakacje były choć trochę ciekawsze, wpada na pomysł napisania kryminału dla dzieci.

Wiadomo, że najlepszą inspiracją dla pisarza są prawdziwe wydarzenia, dlatego dzieci zaczynają się rozglądać po okolicy szeroko otwartymi oczami. Szukają wszystkiego, co może stać się tematem książki Staszka. Zazwyczaj, kiedy ktoś czegoś bardzo szuka, to prędzej lub później znajduje. Nic więc dziwnego, że poszukujące inspiracji dzieciaki zaczynają się uważniej przyglądać pewnej grupie motocyklistów.

Koronkowa robota okładka książki

Koronki, high fashion i gang motocyklistów

Dzieciaki zaczynają obserwować motocyklistów. Ciekawiej robi się, kiedy obserwowani zaczynają zachowywać się podejrzanie. A jeszcze ciekawiej, kiedy Staszek i Róża odkrywają, że amatorzy skór i jednośladów to tak naprawdę grupa groźnych złodziei, którzy planują ukraść suknie utkane przez koniakowskie koronczarki dla sławnych projektantów.

Wiadomo że gdy zdobywanie inspiracji do książki wejdzie za mocno w krew, to do 100% wzrasta prawdopodobieństwo znalezienia się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze… Róża i Staszek zostają zauważeni przez złodziei w Muzeum Koronki. Wtedy zaczyna się robić bardzo niebezpiecznie.

Humor i intryga kryminalna

Jakie książki dzieciaki lubią najbardziej? Takie, w których akcja jest tak sprytnie poprowadzona, że podczas czytania nie ma nawet chwilki na nudę. Sama opowieść powinna być dynamiczna a bohaterowie – sympatyczni. Dobrze będzie widziana też szczypta, a najlepiej pełna garść humoru. Jeżeli już znacie książki Grzegorza Kasdepke, to na pewno wiecie, że znajdziecie w nich te wszystkie elementy.

Nową komedię kryminalną Grzegorza Kasdepke znajdziecie tutaj: Koronkowa robota.