Dobra wiadomość dla wszystkich fanów powieści Krąg, której autorem jest Dave Eggers. Większość z was już zapewne wie, że historia doczeka się ekranizacji. Teraz mamy przyjemność przedstawić wam jej pierwszy, oficjalny zwiastun. W głównych rolach będziecie mieli okazję zobaczyć Emmę Watson oraz Toma Hanksa. Przypomnimy jeszcze, że realizacją projektu zajęło się studio EuropaCorp.  Za scenariusz zaś odpowiadać będzie James Ponsoldt, który na koncie ma już sukces związany m. in. z filmem Cudowne tu i teraz.

Krąg

Krąg – kilka słów o powieści

Główną bohaterką jest Mae Holland, która zostaje zatrudniona w jednej z największych firm internetowych – Kręgu. Okazuje się, że może być to jej życiowa szansa na karierę zawodową. Kobieta jest zafascynowana nowoczesnością oraz rozmachem, z jakim działa firma. Pracownikom zapewniają otwarte przestrzenie biurowe i przytulne… sypialnie. Zgadza się. Ponieważ niektórzy z nich spędzają w pracy nie tylko dzień, ale również noc. Pracodawca zapewnia także liczne imprezy, zajęcia sportowe i mnóstwo innych atrakcji, łącznie z akwarium, w którym znajdują się egzotyczne ryby. Cała ta otoczka tak wciąga Mae, że nie zauważa ona nawet, iż realne życie poza kampusem firmowym wyślizguje się jej z rąk. Zaś jej rola w Kręgu zaczyna ewoluować w niepokojącą stronę.

Autor w mistrzowski sposób ukazuje, że urzekająca historia o idealizmie i ambicji młodej kobiety może bardzo szybko przemienić się w przerażającą opowieść. Porusza ona kwestie pamięci, historii, demokracji, prywatności oraz granice ludzkiej wiedzy.

Film na podstawie owej książki w kinach pojawi się 28 kwietnia 2017 roku. Obok wymienionej już wcześniej dwójki aktorów, na ekranie pojawią się również: John Boyega, Patton Oswalt, Bill Paxton, Karen Gillan i Ellar Coltrane.

Książkę Krąg znajdziecie tutaj. Polecamy! Zaś poniżej przedstawiamy wam obiecaną zapowiedź: