Nos4a2Joe Hill – znacie to nazwisko? Być może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że pod tym pseudonimem ukrywa się syn mistrza grozy, Stephena Kinga. Dokładnie tak. Mężczyzna poszedł w ślady ojca, jednak zrezygnował z jego sławnego nazwiska. Wszystko po to, by uniknąć zarzutów, że sukces w dziedzinie pisania osiągną tylko i wyłącznie za sprawą rodowodu. Autor na koncie ma już kilka wydanych powieści. Teraz miłośnicy jego twórczości mają znów niemały powód do zadowolenia.

Joe Hill – najbliższe plany

Okazuje się, że pisarz skończył właśnie pracę nad najnowszą książką. Będzie nosić ona tytuł Strange Weather, a w jej skład mają wchodzić cztery krótsze nowele. Hill zdradził, że akcja jednej z powieści została umiejscowiona w uniwersum z serii komiksowej pt. Locke & Key. Świat ten znany jest już jego czytelnikom. Oto, co sam twórca ma do powiedzenia na temat najnowszego projektu:

W czwartek rano skończyłem moją szóstą książkę. Albo może powinienem powiedzieć: ‘skończyłem’ ją, z naciskiem na ten podejrzany cudzysłów. Kiedy mówię, że ‘skończyłem’ ją w czwartek, to oznacza, że napisałem ostatnią linijkę noweli zatytułowanej ‘Loaded’, a co za tym idzie – wszystkie cztery nowele są już ukończone. Ale ‘Loaded’ to wciąż tylko pierwsza wersja tekstu. Kolejna, ‘Rain’, również istnieje tylko w pierwszej wersji. Trzecia, ‘Aloft’, potrzebuje jeszcze ostatniego szlifu. Nawet czwarta, ‘Snapshot, 1988’, która ukazała się przedpremierowo w najnowszym numerze ‘Cemetery Dance’, będzie wymagała nieco więcej pracy – zdecydowałem się dopisać jeden rozdział i nikt nie może mnie powstrzymać.

Premiera najnowszej książki Joego przewidywana jest na jesień 2017 roku. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy miałaby ukazać się w Polsce. Warto przy tym również wspomnieć, że chociaż do publikacji jeszcze sporo czasu, powieściami interesują się już filmowcy. I tak, prawa do ekranizacji noweli Snapshot, 1988 wykupiło studio Universal. Wiemy nawet, kto zajmie się stworzeniem scenariusza. Będą to: Mike Flanagan oraz Jeff Howard.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na końcowe efekty pracy.

Wszystkim zainteresowanym twórczością Hilla polecamy powieść pt. Nos4a2.