Ciekawostki o książkachEkranizacje i adaptacje

Powstanie serial na podstawie książki „Dallas ‘63” Stephena Kinga

Powstanie serial na podstawie książki „Dallas ‘63” Stephena Kinga

Powstanie serial na podstawie książki „Dallas ‘63” Stephena Kinga

„Jeśli kiedykolwiek napisałem książkę, która domagałaby się zekranizowania jej w długiej formie, z pewnością jest do Dallas ‘63” – tak doniesienia o powstaniu nowego serialu na podstawie swojej bestsellerowej powieści skomentował Stephen King.

„Dallas ’63” opowiada historię nauczyciela języka angielskiego, który za pomocą portalu znajdującego się w spiżarni swojego przyjaciela przenosi się do roku 1958 i otrzymuje misję ocalenia prezydenta Kennedy’ego. Zanurzony w szalone realia Ameryki początków lat 60., rozpoczyna nowe życie jako George Amberson. Wydawcy reklamują „Dallas ’63” jako „hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu”.

Serial tworzony będzie przy współpracy wytwórni Bad Robot oraz Warner Bros, a wyemitowany zostanie w Hulu. Autorką scenariusza została Bridget Carpenter. J.J. Abrams (właściciel studia Bad Robot, twórca m.in. serialu „Lost”) stwierdził, że jest poruszony możliwością współpracy z pisarzem. Podobnie wypowiadała się Carpenter, która nazwała Kinga swoim literackim herosem, a możliwość tworzenia miniserialu z tej niezwykłej książki określiła jako spełnienie marzeń.

Producenci planują stworzyć jeden sezon, który składać się będzie z dziewięciu odcinków. Jeśli serial okaże się sukcesem, twórcy nie wykluczają możliwości jego kontynuacji.

Kup książkę „Dallas ’63” w księgarni TaniaKsiazka.pl >>