Luty, zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński to doskonałe zestawienie dla wszystkich tych, którzy wypatrują na horyzoncie książkowych nowości. Jesteście ciekawi, czym tym razem zaskoczą czytelników we wspomnianym wydawnictwie? Nic prostszego! Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co takiego pojawi się na polskim rynku. Gwarantujemy, że wśród prezentowanych tytułów absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Tym samy są tu powieści z gatunku horroru i grozy, thrillery, kryminały czy powieści obyczajowe i zbiór opowiadań. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, czego możecie spodziewać się już w lutym!

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński – 17 podniebnych koszmarów Stephen King, Bev Vincent

17 podniebnych koszmarów - kup na TaniaKsiazka.plZapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta.

Antologia zawiera nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Teksty takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons sprawiają, że zbiór jest, jak ujmuje to King, „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy… Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”.

Książka opowiada o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią. A do tego pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze. Z setką obcych ludzi. To książka o wszelkich zdarzeniach, mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror. W tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście… Ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu. Oddając tym samym swój los w ręce obcego człowieka.

Książka dostępna w sprzedaży od 13 lutego 2019 roku.

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński – Kamienna małpa Jeffery Deaver

Kamienna małpa - zobacz na TaniaKsiazka.plDo wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się statek z nielegalnymi chińskimi imigrantami na pokładzie. Przemytem tych ludzi kieruje nieuchwytny Kwang Ang, poszukiwany przez policję wielu krajów. Okręt tonie niedaleko brzegu, ale części imigrantów udaje się dotrzeć do lądu. Z tego powodu Kwang Ang znika w Nowym Jorku, a Lincoln Rhyme zostaje poproszony o pomoc w poszukiwaniach przestępcy. Przestępcy, który nie zawaha się przed zgładzeniem każdego, kto mógłby go zidentyfikować. Wszystkim ocalałym z katastrofy Chińczykom grozi śmierć. W związku z tym Rhyme musi ująć mordercę, zanim ten do nich dotrze.

Książka dostępna w sprzedaży od 20 lutego 2019 roku.

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński – Zostały po niej sekrety Diane Chamberlain

Zostały po niej sekrety - sprawdź na TaniaKsiazka.plSara Weston wychodzi do sklepu i… znika. Dlaczego samotna matka porzuciła swojego poparzonego syna? Odtąd siedemnastoletni Keith sam musi się zmagać z demonami przeszłości i bolesnymi sekretami, które zostawiła mu w spuściźnie.

Keith otarł się o śmierć w pożarze, któremu winna była Maggie. To potworne przeżycie okaleczyło go fizycznie i emocjonalnie. Pozbawiony środków do życia, z bólem radzi sobie tylko dzięki bardzo silnym lekom. Tym samym jest odcięty od świata i przepełniony gniewem.

Dziewiętnastoletnia Maggie spędziła rok w więzieniu za spowodowanie pożaru, w którym zginęły trzy osoby, a wiele innych ucierpiało. Wraca do domu, ale wciąż dręczą ją wyrzuty sumienia. Ponieważ znała Keitha od dziecka, był jej towarzyszem zabaw, a niedawno okazało się, że mają wspólnego ojca. I właśnie ta dziewczyna, której Keith nienawidzi, jest teraz jedyną rodziną, jaka mu pozostała.

Tak będzie, dopóki Sara nie wróci. Jeśli wróci…

Książka dostępna w sprzedaży od 6 lutego 2019 roku.

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński – Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

Gorzka czekolada. Tom 2 - kup na TaniaKsiazka.plKolejny zbiór opowiadań napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla dzieci i młodzieży.

Każde opowiadanie podejmuje inny temat: emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji  naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Tym samym czytelnicy znajdą tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze, braku akceptacji dla odmienności i o odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia przypadkowych osób.

Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że odbiorca odnosi wrażenie, jakby te postaci żyły obok nich. A może nawet żyją, bo przecież najciekawsze historie pisze samo życie… W związku z tym każda z tych historii może być wyimkiem z czyjejś codzienności.

Wszystkie opowiadania uzupełniono krótkimi rozmowami z psychologami, Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim. Psychologowie analizują emocje, które wpływają na zachowania bohaterów oraz ich postawy życiowe. Podsuwają odpowiednie lektury i udzielają porad młodym czytelnikom, nie wprost, raczej dając preteksty do dalszych przemyśleń.

Książka dostępna w sprzedaży od 27 lutego 2019 roku.

Zapowiedzi z wydawnictwa Prószyński – Gra w kłamstwa Ruth Ware

Gra w kłamstwa - kup na TaniaKsiazka.plZasady gry są proste:
1.    Kłam.
2.    Trzymaj się swojej wersji wydarzeń.
3.    Nie daj się przyłapać.

Pewnego czerwcowego poranka spokojną nadmorską wioską Salten wstrząsa makabryczne odkrycie. Kobieta spacerująca z psem w okolicach ujścia rzeki Reach natrafia na ludzkie szczątki tkwiące w przybrzeżnym błocie. Następnej nocy trzy mieszkanki Londynu, Isa, Fatima i Thea, otrzymują wiadomość, której nadejścia zawsze się obawiały. Dwa proste słowa: „Potrzebuję was”, wysłane przez Kate, czwartą członkinię tej nierozłącznej niegdyś paczki, wywrócą życie kobiet do góry nogami.

Jako uczennice szkoły z internatem w Salten, Isa i jej przyjaciółki długo bawiły się kosztem koleżanek oraz kadry nauczycielskiej. Ponieważ zwodziły i oszukiwały wszystkich wokół w ramach tak zwanej „Gry w kłamstwa”. Jednak tragiczne wydarzenie sprawiło, że nagle musiały zacząć kłamać nie dla zabawy, lecz po to, aby przetrwać. Teraz Isa, Fatima i Thea powracają do Salten, by zmierzyć się z sekretami, które ukrywały przez siedemnaście lat.

Książka dostępna w sprzedaży od 13 lutego 2019 roku.

To chyba najciekawsze według mnie zapowiedzi od Wydawnictwa Prószyński na luty.

Czy jakiś tytuł wzbudził Wasze szczególne zainteresowanie? Koniecznie podzielcie się tym z nami. 🙂