Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kultowego cyklu Kroniki Amberu, autorstwa Rogera Zelaznego. Jak się okazuje, polscy czytelnicy już niedługo będą mieli okazję zapoznać się z opowiadaniami ze świata Kronik Amberu. Jest to wydarzenie ciekawe i warte uwagi, ponieważ owe historie w naszym kraju ukażą się po raz pierwszy. Dlatego też miłośnicy twórczości Zelaznego mają niemały powód do radości.

Kroniki Amberu – nowe opowiadania

Udostępnienia owych opowiadań polskim odbiorcom podjął się magazyn „Nowa Fantastyka”. Informacje te potwierdził redaktor naczelny, Jerzy Rzymowski. Na Facebookowym profilu poinformował fanów, iż będą to krótkie wydania opowiadań, które stanowić będą uzupełnienie Kronik Amberu. Całość ma składać się z cyklu dziesięciu powieści fantasy przeplatanych z elementami science-fiction. Mają one zawierać opis świata, w którym istnieją dwa bieguny rzeczywistości – Amber oraz Dworce Chaosu. Natomiast inne miejsca, takie jak nasza planeta, będą jedynie cieniem, tak zwanym nieistniejącym wymiarem. Jak się jednak okazuje, pomiędzy światami dochodzi do licznych przeobrażeń i transformacji. W skutek tego między wymiarami mogą podróżować jedynie książęta Amberu.

Warto tutaj przytoczyć także słowa Rzymowskiego, który zdradza, dlaczego magazyn podjął się takiego zadania:

Kroniki Amberu” to absolutne mistrzostwo i fakt, że do tej pory opowiadania uzupełniające cykl powieściowy nie ukazały się po polsku, był dla mnie kolosalnym niedopatrzeniem. Zelazny był zdecydowanie przeciwny temu, żeby ktokolwiek poza nim pisał książki z tego uniwersum (dlatego wydanie tak zwanego „Cyklu Oberona” J.G. Betancourta wzbudziło spore oburzenie), więc jest to ostatnia okazja, żeby spotkać się z bohaterami „Kronik”…

My jesteśmy zachwyceni i uważamy, że to naprawdę świetny pomysł. Koniecznie podzielcie się z nami waszymi wrażeniami w tej sprawie! Wszystkich zaś zachęcamy do zapoznania się z Kronikami Amberu. Tom I znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!