Zgadza się! To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sagi pt. Pieśń Lodu i Ognia. Choć oczywiście zrozumiałym jest fakt, że fani czekali na zupełnie inną wiadomość. A mianowicie dotyczącą dokładnej daty premiery szóstego tomu Wichry Zimy. Niestety, jak już wspominaliśmy wcześniej, sam autor nie jest w stanie tego przewidzieć. Ale nic straconego! Jak widać Martin wyraźnie dba o fanów i co jakiś czas serwuje im nowe teksty jakby pragnął ich ułaskawić i wydobyć z nich jeszcze odrobinę cierpliwości. Takim też sposobem ostatnio do sieci trafiły całkiem ciekawe informacje.

Pieśń Lodu i Ognia – nowe opowiadanie

Wszyscy, którzy z zapartym tchem śledzą wydarzenia w Westeros teraz będą mieli niepowtarzalną okazję na chwilę powrócić do owego świata. Co prawda nie za sprawą kolejnego tomu z kultowej już serii, ale jednak. George Martin ogłosił bowiem, że już w październiku 2017 roku światło dzienne ujrzy nowe opowiadanie związane ze światem Westeros. Warto dodać, że autor ma już na koncie kilka takich historii. Ta ma pojawić się w najnowszej antologii fantasy pt. Book of Swords (Księga Mieczy), którą redaguje najlepszy przyjaciel Martina, Gardner Dozois.

Opowiadanie ma nosić tytuł The Sons of the Dragon (Synowie Smoka)i będzie się skupiać na losach drugiego i trzeciego króla z rodu Targaryen – Aenysa I oraz Maegora Okrutnego. Oczywiście całość nie pominie także ich matek, żon, córek oraz przyjaciół i rywali. Jak zdradza pisarz, ta historia ze względu na styl i formę będzie przypominać nieco historyczny przekaz. W takich oto słowach komentuje najnowszy projekt: Jeśli jesteście zafascynowani polityką Westeros, to zdecydowanie powinno się wam spodobać.

Martin uspokaja fanów

Jak się okazuje, fani nie mają powodów do obaw, iż takie przedsięwzięcia opóźnią premierę Wichrów Zimy. Martin uspokoił czytelników zarzekając się, że opowiadanie, które udostępnił Gardnerowi Dozoisowi stworzył już znacznie wcześniej. Napisał:

Powiedziałem mu, że nie mam czasu na pisanie opowiadania. Spytał więc, czy nie mam więcej odłożonego gdzieś materiału, jak „Księżniczka i królowa”. Tak się złożyło, że miałem. Wysłałem mu „Synów Smoka”, spodobało mu się i tym sposobem znalazło się w książce.

Cała antologia Księga Mieczy w Stanach Zjednoczonych ukaże się 10 października bieżącego roku.

Jako ciekawostkę dodamy jeszcze, że w sieci od dłuższego czasu krąży nieoficjalna okładka, która miałby zdobić Wichry Zimy. Wzór przedstawiamy wam oczywiście powyżej. Została ona stworzona przez jednego z fanów. Jak głoszą niepewne informacje, wydawnictwo całkiem serio bierze ją pod uwagę przy wyborze oficjalnej okładki. Nawet Martin w odpowiedzi jednemu z czytelników zaznaczył, że faktycznie owy wzór brany jest pod uwagę obecnie. Ale takie rzeczy zmieniają się wiele razy w toku wydawniczym. Ile w tym prawy? Mamy nadzieję, że przekonamy się całkiem niedługo.

Tutaj zaś znajdziecie wszystkie powieści stworzone przez Martina.