Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe to jeden z tytułów, który kojarzą wszyscy fani fantasy. Od dawna wiadomo, że Wagner zachwyca nie tylko polskich czytelników. Dobre wiadomości są takie, że twórczość naszego rodaka doceniono ostatnio nawet w Rosji. I jak się okazuje, nie jest to mało znaczące wyróżnienie.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza – książka roku

Rosyjski magazyn „Mir Fantastiki” specjalizuje się w powieściach z gatunku fantasy. Są również inicjatorami nagrody literackiej dla najlepszej książki roku z owej kategorii. I tak się składa, że w tym roku tytuł Książki Roku Fantasy przypadł właśnie powieści stworzonej przez Roberta Wegnera – Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe. Pierwszy tom kultowej już serii w Rosji ukazał się za sprawą wydawnictwa AST, które zakupiło prawa do kolejnych części. Warto przy tym wspomnieć, że na rosyjskim rynku autor ten cieszy się ogromną popularnością i przychylnymi recenzjami. Do tego stopnia, że porównuje się go tam z innym, sławnym polskim pisarzem – Andrzejem Spakowskim.

Czym zaś czytelnika urzeka Opowieść z meekhańskiego pogranicza? To niezwykle wciągająca, egzotyczna wędrówka przez światy różnych wierzeń. Barwność nacji, języków i mnogość niezwykłej magii, które towarzyszą odbiorcy już od samego początku. Niezwykły talent pisarza i styl objawia się w epickich opisach i fascynujących krainach, które tworzy. To opowieści o plemionach, wojnach i ich potyczkach a także o tradycjach i obyczajach tam panujących.

Wśród bohaterów nie brakuje zarówno silnych mężczyzna, jak i wyrazistych kobiet. Opowieść stworzona przez Roberta to istna plejada scen batalistycznych, wywołująca niemałe emocje w czytelniku. Autor niezwykle precyzyjnie porusza i opisuje takie wartości jak lojalność, honor, odwaga, miłość czy przyjaźń. A wszystko to okraszone zostało lekkim i przyjemnym językiem, dzięki czemu podróż przez stworzony świat staje się istną przyjemnością.

Oczywiście Wagnerowi gratulujemy takiego osiągnięcia. Cieszy nas fakt, że rodzimi pisarze osiągają wielkie sukcesy także za granicami Polski. Zaś wszystkich zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się z twórczością pisarza.

Wszystkie jego książki znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!