Książki Joanny Szarańskiej pokochałam pod koniec zeszłego roku po przeczytaniu trylogii świątecznej. Byłam urzeczona tą lekturą! Dlatego też z ogromnym entuzjazmem sięgnęłam po nową serię autorki Na Miodowej. Pierwszy tom serii Poranki na Miodowej 1 miał premierę 11 marca tego roku. Ta książka skradła moje serce, jest w niej wszystko to, co kocham w dobrej literaturze obyczajowej. Uwielbiam historie, które mają duszę, a ta właśnie ją ma. Mamy tu powrót do dawnych czasów, ogrom tajemnic i znaków zapytania. To opowieść o żalu, cierpieniu, zdradzie i miłości.

Poranki na Miodowej 1

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Małgorzata jako dziecko i nastolatka przeżyła bardzo wiele. W końcu jako dojrzała kobieta odnalazła spokój i swoje miejsce na ziemi. Teraz prowadzi spokojne i szczęśliwe życie, spełniła swoje marzenie i została pisarką. Wszystko idzie po jej myśli aż do dnia, kiedy listonosz wręcza jej list w niebieskiej kopercie. Demony z przeszłości wracają! Małgorzata domyśla się, kto może być nadawcą tego listu, poznaje bowiem niebieską kopertę. Nie może ona oznaczać nic dobrego…

Małgorzata przed laty opuściła dom ciotki, a ich rozstanie nie należało do łatwych ani przyjemnych – rozstały się w gniewie. Od tamtego czasu Małgorzata nie widziała Ciotki. Nie widziała, bo nie chciała, próbowała zapomnieć, nie umiała wybaczyć tego co, ciotka zrobiła jej przed laty. Jednak los postanowił znów połączyć kobiety. Kiedy Małgosia otrzymuje list z informacją o poważnej chorobie krewnej, najpierw bije się z myślami. W końcu jednak pakuje walizkę i jedzie do domu na Miodowej, mimo iż wie, że ta wizyta rozdrapie stare rany.

Powrót do przeszłości

Jeśli szukacie książki ciepłej, takiej z duszą, która urzeknie Was od pierwszej strony, to sięgnijcie koniecznie po Poranki na Miodowej 1. To piękna historia o miłości i poświęceniu, ale też o cierpieniu i stracie. Historia głównych bohaterek może być dla czytelnika przestrogą. To nie prawda, że nigdy nie jest za późno, musimy pamiętać, że możemy nie zdążyć powiedzieć czegoś ważnego osobie, którą kochamy. Ta książka to lekcja, która mówi o wybaczaniu, dawaniu drugiej szansy – warto po nią sięgnąć.

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

 

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 7.5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7.5/10
 • 8.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8.5/10
9/10

Fragment recenzji

Małgorzata jako dziecko i nastolatka przeżyła bardzo wiele. W końcu jako dojrzała kobieta odnalazła spokój i swoje miejsce na ziemi. Teraz prowadzi spokojne i szczęśliwe życie, spełniła swoje marzenie i została pisarką. Wszystko idzie po jej myśli aż do dnia kiedy listonosz wręcza jej list w niebieskiej kopercie. Demony z przeszłości wracają! Małgorzata domyśla się, kto może być nadawcą tego listu, poznaje bowiem niebieską kopertę. Nie może ona oznaczać nic dobrego…