Colleen Hoover podbiła serca fanów książką Slammed (polska Pułapka uczuć) wskakując na 14 miejsce Bestsellerów New York Times’a. Od tej pory każda jej kolejna książka była ogromnym wydarzeniem w świecie literatury. W zeszłym roku pojawiły się pierwsze doniesienia o sprzedaży praw do ekranizacji Ugly Love, a światło dzienne ujrzały informacje dotyczące ewentualnych odtwórców głównych ról. Teraz wiadomo także, że w planach są ekranizacje kolejnych, bestsellerowych książek Hoover.

Film Ugly Love – wymarzona obsada

Ugly Love Ekranizacja Ugly Love wywołała ogromne poruszenie wśród fanów na całym świecie. Tak jak w przypadku innych niezwykle popularnych książek, także tutaj fani zaczęli typować swoją wymarzoną obsadę. Jednak w tym przypadku wydarzyła się rzecz bez precedensu. Fani wskazywali w swoich typach Nicka Batemana jako odtwórcę głównej roli męskiej, Milesa Archera. Okazało się, że aktor jest także producentem. Kiedy dowiedział się, że takie są nastroje wśród fanów, wraz z Cody’ym Hackman’em zwrócili się do Hoover. W ten sposób marzenie fanów przybrało całkowicie realny kształt!! Aktorzy-producenci, właściciele Hackybox Pictures, zakupili prawa do ekranizacji książki i jednocześnie będą odtwórcami kolejno: pierwszej i drugiej roli męskiej w filmie. Bateman zagra Milesa Archera, a Hackman wcieli się w postać Corbina Collinsa, brata Tate Collins, głównej bohaterki Ugly Love.

Film Ugly Love – inaczej niż w Greyu

Z pewnością pamiętacie jakie zamieszanie towarzyszyło typowaniom odtwórców głównych ról do ekranizacji E.L. James i jej bestselerowej książki – 50 twarzy Greya? Wtedy odtwórcy jak i sama pisarka nie wzięli w ogóle pod uwagę sugestii fanów. Z jednej strony jest to zrozumiałe, że twórcy chcą być niezależni i nie ulegać naciskom ani sugestiom tłumu. Z drugiej strony głos internautów jak i ogólnie fanów książek, najzwyczajniej w świecie przekłada się później na zyski. Niesmak, co do wyboru aktorów, biorących udział w ekranizacji hitu E.L. James towarzyszył filmowi przez długi czas. Natomiast aktor Charlie Hunnam, który jako pierwszy miał zagrać rolę Christiana Greya, zrezygnował z niej pod wpływem powszechnej dezaprobaty ze strony fanów.

Za Ulgy love pójdzie Slammed i Confess

 November 9Informacje dotyczące sprzedania praw do ekranizacji Ugly Love pojawiły się niemal 1.5 roku temu i fani zaczęli już się nieco niecierpliwić. Hoover próbuje uspokoić nastroje i zapewnić, że prace postępują w dobrym tempie. “Proces przenoszenia książki na ekran jest długotrwały, ale wiem, że scenariusz jest już prawie gotowy” powiedziała Hoover. Na razie nie pojawiły się informacje dotyczące odtwórczyni głównej roli żeńskiej, Tate Collins. Hoover poinformowała jednak, że także ta rola została już obsadzona, jednak dopóki ustalenia pomiędzy stronami nie zostaną zakończone, nie może oficjalnie podać nazwiska do informacji publicznej.

Maybe Someday będzie tylko książką

Ten rok obfitował w kolejne bardzo entuzjastyczne informacje dla fanów twórczości Hoover. Jej pierwsza książka, Slammed, także zostanie zekranizowana. To samo dotyczy powieści Confess, zdobywcy Goodreads Choice Awards 2015 w kategorii romans. W sprawie tych dwóch książek prace dopiero się rozpoczynają, dlatego żadnych szczegółowych informacji jeszcze nie ujawniono. Jedyna książka, której na pewno nie zobaczymy w kinie to Maybe Someday. Autorka uważa, że niektórych scen, przedstawionych w tej powieści, nie da się przenieść na ekran.

Nie ma takiej jak Hoover

Never neverTwórczość Hoover cieszy się ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem ze strony fanów. Każda jej kolejna książka jest równie ekscytująca i pasjonująca jak poprzednie. I nie ma tutaj znaczenia, czy jest to tytuł z serii czy stand-alone novel (książka, która nie będzie miała kontynuacji). Jej bohaterowie są niezwykle barwni, uczuciowi, a pisarka nie stroni od namiętnych i zmysłowych scen miłosnych. Jej książki to niemalże już klasyki New Adult i najwyższe miejsca wśród zestawień tytułów dla starszej młodzieży. Pisarka wielokrotnie potwierdzała, że nie pisze książek dla pieniędzy ani dla prestiżu. Pisze, bo dzięki temu czuje, że żyje i realizuje swoją największą życiową pasję. Być może to stoi za ogromnym sukcesem jej książek.

Nowe książki bestsellerowej pisarki

W ostatnim czasie na polski rynek trafił bestseller pisarki z 2015 roku Never never, wspominany tytuł Ugly love, a 9 listopada ukaże się November 9. Z kolei 2 sierpnia do amerykańskich księgarni trafiła najnowsza książka pisarki zatytułowana It Ends With Us.