Książka dla dzieci o koronawirusie za darmo

Masz tę moc! to książka o koronawirusie dla dzieci. Co ważne, jej wersję elektroniczną w formacie PDF można pobrać za darmo ze strony Wydawnictwa Olesiejuk. Wspólnie z moim synkiem już ją przeczytaliśmy. Czy warto? Warto!

Książka dla dzieci o koronawirusie za darmo

Mamo, tato, kim jest koronawirus?

Jeżeli macie małe dzieci, to na pewno już zdążyliście zauważyć, że trudność sprawia im zrozumienie, czym jest koronawirus, pandemia. Dlaczego mają się dostosować do zakazów, które nagle zdeterminowały ich życie? Kiedy obserwuję mojego czteroletniego synka, to mam wrażenie, że personalizuje wirusa. Dla niego to jakiś złoczyńca, który łapie i krzywdzi ludzi.

Mam wrażenie, że dla dzieci wirusy to pojęcia tak samo abstrakcyjne jak duchy. Tylko jak wytłumaczyć maluchowi, że w przeciwieństwie do duchów, koronawirus to realne zagrożenie i możemy się w pewnym stopniu przed nim ustrzec, jeżeli zastosujemy się do zasad?

Książka dla dzieci o koronawirusie za darmo

Właśnie w tym momencie przychodzi nam, rodzicom, z pomocą Wydawnictwo Olesiejuk ze swoim darmowym e-bookiem Masz tę moc! W książeczce możemy przeczytać kilka słów od autorów:

Drodzy Czytelnicy, książka, którą macie przed sobą, powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Sytuację związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – często górę biorą strach i panika. Mamy nadzieję, że ta publikacja pozwoli Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać

To książeczka, z której przy pomocy czytelnych ilustracji, dziecko dowie się wiele o koronawirusie. Zrozumie, dlaczego te wszystkie ograniczenia są potrzebne. Jestem pewna, że ta publikacja będzie też wielką pomocą dla rodziców. Razem z synkiem zdarzyliśmy już przeczytać książeczkę kilkakrotnie i teraz on jest przekonany, że „ma moc” i obiecał, że już nie będzie płakał, że chce wyjść na plac zabaw.

Ta inicjatywa Wydawnictwa Olesiejuk zasługuje na wielkie dziękuję 🥰

Jeżeli jesteście rodzicami przedszkolaków i nieco starszych dzieci, to koniecznie zajrzyjcie tutaj. To strona wydawnictwa, z której możecie pobrać Masz moc!. Książeczka została zaprezentowana w formie filmu-animacji: