Ciekawostki o książkachFantasy

Książka Warcraft. Oficjalna powieść filmu już wkrótce w sprzedaży!

Najczęściej bywa tak, że ekranizacje powstają na podstawie książek, które są światowymi lub krajowymi bestsellerami. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły i wcale nie oznacza to, że efekt końcowy jest gorszy. Idealnym przykładem jest World of Warcraft, słynna gra typu MMORPG. To właśnie za sprawą tej epickiej produkcji, która wyszła spod skrzydeł Blizzarda, będziemy mieli okazję już wkrótce ujrzeć na wielkich ekranach film Warcraft: Początek. Z kolei na podstawie kinowej produkcji, niebawem do sprzedaży trafi książka Warcraft. Oficjalna powieść filmu. Swoją premierę będzie miała ona 15.06.2016  i ukarze się nakładem wydawnictwa Insignis.

warcraft

Warcraft. Oficjalna powieść filmu to historia umieszczona w świecie Azeroth. Mieszkańcom tej krainy przyjdzie zmierzyć się z najeźdźcami, wojowniczymi orkami, którzy są gotowi zmącić panujący tam dotychczas spokój. Ponieważ uciekają oni ze swojego świata, chylącego się ku upadkowi, wojna zdaje się być nieunikniona. Kiedy więc zostaje otwarty portal między światami, dochodzi do zderzenia dwóch cywilizacji, z których to jednej pisana jest zagłada, drugiej zaś, unicestwienie.

Warcraft. Oficjalna powieść filmu to historia o bohaterach, którzy walczą nie tylko o własne przetrwanie. Batalia, którą stoczą, ostatecznie rozstrzygnie o losach ich rodzin i bliskich. Powieść ta w świetny sposób ukazuje przyczyny i skutki wojny, gdzie przecież każdy walczy, w swoim przekonaniu, o sprawę słuszną.

Premiera filmu Warcraft: Początek w Polsce będzie miała miejsce 10.06.2016 roku. Reżyserią filmu zajął się Duncan Jones, pracował on też nad stworzeniem scenariusza wraz z Charlesem Leavittem. Materiały niezbędne do jego stworzenia oraz historią zajął się Chris Metzen a za muzykę odpowiedzialny jest Ramin Djawadi.