Ekranizacje i adaptacje

Ekranizacja Światła między oceanami M.L. Stedmana doczekała się zwiastunu!

Wszyscy fani M.L. Stedmana z pewnością niecierpliwie czekają na film, który powstaje na podstawie jego powieści Światło między oceanami. Ekranizacja będzie nosiła ten sam tytuł, jednak zanim trafi na wielkie ekrany, trzeba jeszcze trochę poczekać. Dla niecierpliwych mamy jednak nie lada gratkę. Oto zwiastun filmu Światło między oceanami:

Na kinowym ekranie, w rolach głównych ujrzymy: Alicie Vikander (Isabel Sherbourne), Michaela Fassbendera (Tom Sherbourne) oraz Rachel Weisz (Hannah Roennfeldt). Zdjęcia do filmu kręcone były w Nowej Zelandii (Dunedin) oraz Tasmanii (Stanley). Natomiast reżyserią zajął się Derek Cianfrance (Blue Valentine).

stedmanKsiążka Światło między oceanami w Polsce została wydana pod marką wydawnictwa Albatros. Historia opowiada o małżeństwie, które mimo starań, nie zostało obdarzone własnymi dziećmi. Los jednak sprawił, że w ich ręce trafiło niemowlę, które odnaleźli w morzu. Adoptowali je i od tej chwili wydawać by się mogło, że radość w ich domu zagości na zawsze. Jednak wkrótce dotrą do nich informacje, które są zagrożeniem dla ich marzeń o rodzinie wypełnionej dziećmi. Okazuje się, że znaleziona dziewczynka nie została porzucona, a biologiczna matka rozpaczliwie jej poszukuje. Ponieważ wyrzuty sumienia nie dają spokoju mężczyźnie, który wraz z żoną znalazł niemowlę, postanawia on w tajemnicy przed nią podjąć kroki, które już na zawsze zmienią losy wielu ludzi.

To poruszająca historia o życiu, stracie, ważnych decyzjach i pragnieniu szczęścia, które nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć bez ranienia innych.

Film Światło między oceanami ukaże się 2 września 2016 roku. Nie możemy się doczekać. Tymczasem już teraz zachęcamy was do podzielenia się opiniami na temat filmowej zapowiedzi.