Kilka dni temu świat obiegła elektryzująca wiadomość. Jej źródłem były dwie renomowane i znane na całym świecie firmy z branży telewizyjnej. Channel 4 oraz Sony Pictures Television ogłosiło bowiem, że wspólnie stworzą serial na podstawie prac Philipa K. Dicka. Jest to wielce ambitny projekt, który będzie opierał się na opowiadaniach napisanych przez słynnego amerykańskiego pisarza science fiction.

PhilipDick

Serial na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka

Serial zatytułowany Electric Dreams: The World of Philip K. Dick to 10 częściowa antologia. Każdy odcinek będzie miał odrębną fabułę oraz odwoływać się będzie do innego opowiadania tego legendarnego pisarza. Premiera serii odbędzie się na Channel 4, ale jak na razie nie znamy daty tego wydarzenia. Z kolei drugi z partnerów, Sony Pictures Televison, zajmie się jej światową dystrybucją.

W jednej z głównych ról zobaczymy gwiazdę serialu Breaking Bad, Bryana Cranstona. Aktor jest niezmiernie zadowolony z tego faktu i przyznał, że udział w tym projekcie jest spełnieniem marzeń. Rola Bryana Cranstona jednak na tym się nie kończy, mianowany on został także na producenta wykonawczego. Funkcję tę pełnić będą również Ronald D. Moore (Outlander), Maril Davis (Battlestar Galactica), Michael Dinner (Justified: Bez przebaczenia).

Adaptacją dzieł Philipa K. Dicka na potrzeby scenariusza, zajmie się grupa obdarzonych niezwykłą wyobraźnią scenarzystów z Wielkiej Brytanii i Ameryki. Wśród nich znalazł się popularny i wielokrotnie nagradzany Ronald D. Moore. W jego życiorysie znaleźć można takie produkcje jak Star Trek czy Battlestar Galactica. Scenarzysta wyjawił że jest wieloletnim fanem twórczości Philipa K. Dicka i bycie częścią tego serialu to dla niego ogromny zaszczyt.

Na podstawie twórczości Philipa K. Dicka powstało wiele Hollywoodzkich hitów. Wystarczy wymienić chociażby Łowcę androidów czy Raport mniejszości, aby uświadomić sobie, jaki potencjał filmowy drzemie w jego pracach. Electric Dreams: The World of Philip K. Dick to produkcja, na którą bez wątpienia warto czekać.