Kryminał i sensacjaZapowiedzi i nowości

Koniec warty – nadchodzi zakończenie detektywistycznej trylogii S. Kinga

Koniec warty - Stephen KingKoniec warty to kolejny kryminał autorstwa Stephena Kinga. Jego premiera zapowiedziana została na 15 czerwca 2016 roku. Jest to także ostatni tom, wieńczący całą trylogię Pan Mercedes. Za niespełna miesiąc poznamy zakończenie tej fascynującej historii oraz dalsze losy detektywa Billa Hodgesa.

Brady Hartsfield od pięciu lat znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Wydaje się, że zabójca 8 osób jest zupełnie zneutralizowany i niegroźny. Jednak ostatnie fragmenty książki Znalezione nie kradzione udowadniają, że jest to mylne i bardzo niebezpieczne założenie. Jest jeszcze gorzej niż się wydaje. Pan Mercedes odzyskał nie tylko pełną świadomość, ale posiadł także niezwykłą moc. Dokonanie przestępstwa nie jest już dla niego problemem, może zrobić to nawet nie wstając z łóżka. Przy morderstwach posługuje się swoim lekarzem oraz szpitalnym bibliotekarzem. Ich ofiary nie są wybierane przypadkowo a wszystkie działania to tylko wstęp do większego i okrutnego planu.

Pan Mercedes szykuje się do zemsty a jego wrogowie nie spodziewają się nadchodzącego zagrożenia. Wśród nich znajdują się detektyw Bill Hodges i Holly Gibney. Wciągnięci w wir wydarzeń napędzanych przez Brady’ego, stają przed wyzwaniem rozwikłania kolejnej zagadki. Czy wyjdą z tego dochodzenia cało? Do czego jest zdolny Brady Hartsfield i jaki nikczemny plan uknuł tym razem?

Koniec warty zaspokoi ciekawość wszystkich czytelników i ponownie dostarczy mnóstwo przerażających wrażeń. Poprzednie tomy detektywistycznej trylogii Kinga trzymały w napięciu, w tym przypadku z pewnością nie będzie inaczej. Znając twórczość Stephena Kinga możemy liczyć także na zaskakujące i wstrząsające zakończenie. Czego sobie i wam życzymy.