Kryminał i sensacjaZapowiedzi i nowości

Lampiony – nowa książka Katarzyny Bondy ukaże się jesienią 2016 roku

lampiony-bondy-w-lodzi-2To już pewne! Nowa książka Katarzyny Bondy która ukaże się już jesienią tego roku. Jak zdradziła królowa polskiego kryminału, akcja jej najnowszej powieści Lampiony będzie rozgrywała się w Łodzi.

Na swojej stronie facebookowej autorka dostarczyła więcej interesujących informacji na temat nadchodzącej książki. Wiadomo, że Lampiony to trzeci tom przygód Saszy Załuskiej. Zmierzy się ona z kolejną zagadką, która związana będzie z żywiołem ognia. Zadaniem popularnego policyjnego psychologa śledczego będzie tym razem przechytrzenie i złapanie szalonego podpalacza. Jednak najnowsza powieść będzie różniła się od poprzednich części. Jak ujęła to sama autorka – będzie bardziej „chłopacka”, sensacyjna.

Historia zapowiada się naprawdę intrygująco. Robi się jeszcze ciekawiej, gdy poznajemy powody, dlaczego to akurat Łódź stanie się miejscem tych wydarzeń. Katarzyna Bonda przez długi czas nie mogła zdecydować się na miejsce akcji a Łodzi nie brała nawet pod uwagę. Zmieniło się to jednak pewnego dnia, gdy pisarka przybyła do miasta. Całe zajście opisała na swojej stronie tak: „(…) płonęła fabryka klejów, a nad miastem latały wojskowe samoloty – jak się okazało, były to ćwiczenia. Poczułam ciarki na plecach i „zastrzygłam uszami”: przecież to moja fabuła, której jeszcze nie napisałam. Na takie znaki od losu pisarz czeka. Nie mogłam tego omenu zbagatelizować”.

Następnym krokiem było zebranie dokumentacji dotyczących ewentualnych miejsc fabularnych. Na szczęście Katarzyny Bondy, miasto okazało się idealne do sfabularyzowania. Autorka uważa, że Łódź to niezwykłe miasto, które świetnie pasuje do jej awanturniczej powieści.

Jesteście ciekawi jak zakończy się starcie Saszy Załuskiej z podpalaczem? Intryguje was, jaką Łódź ujrzycie jej oczami? Nas również nurtują te pytania i niecierpliwie oczekujemy nowej książki Katarzyny Bondy, Lampiony.