Książki dla dzieci w 2021 roku. Premiery Wydawnictwa Tekturka

Jeżeli rozglądacie się za ciekawymi książkami dla dzieci, a skoro właśnie czytanie ten artykuł, to podejrzewam, że tak właśnie jest, to zwróćcie uwagę na plany Wydawnictwa Tekturka. Ich książki skradły mojej serce. Skradły też serduszko mojego malucha (Pana Patyka i Gruffalo znamy już na pamięć). Jesteście ciekawi, jakie wartościowe książki dla dzieci pojawiły się (lub dopiero pojawią) w pierwszej połowie 2021 roku?

Książki dla dzieci w 2021 roku. Premiery Wydawnictwa Tekturka

Książki dla dzieci w 2021 roku. Premiery Wydawnictwa Tekturka

Trzy pytania - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Trzy pytania Jon J. Muth (styczeń 2021)

Trzy pytania to książka skierowana do dzieci od 6 roku życia i od stycznia możecie ją już znaleźć w księgarniach. Autora do jej stworzenia zainspirowało opowiadanie Lwa Tołstoja. Przygotował dla młodszych czytelników opowieść, która łączy prostotę z głębokim przekazem.

Kiedy jest właściwy moment na działanie?
Kto jest najważniejszy?
Jak odgadnąć, co należy zrobić?

Mikołaj bardzo chce poznać odpowiedzi na te trzy pytania. Dlatego tak bardzo chce je zadać mądremu żółwiowi. Zanim dotrze na spotkanie, którego tak pragnie, pozna odpowiedzi dzięki własnym decyzjom i uczynkom.

Więcej o tej książce dowiecie się tutaj.

Zagubiona małpka - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Zagubiona małpka Axel Scheffler i Julia Donaldson (luty 2021)

Zagubiona małpka jest skierowana do nieco młodszych dzieci, przedszkolaków. Lubicie Gruffala i Pana Patyka?  Za tę książkę odpowiada ten sam duet autorów, a jej rymowany polski przekład jest dziełem Michała Rusinka.

To opowieść o różnorodności świata. Mała małpka zgubiła swoją mamę, a motyl postanowił pomóc jej w poszukiwaniach. Przed bohaterami komedia pomyłek, bo pomocny motylek, kierując się opisami małpki, prowadzi ją m.in. do słonicy i pajęczycy.

Książka od lutego jest już w księgarniach: Zagubiona małpka.

Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy Dorota Kassjanowicz i Paulina Daniluk (marzec 2021)

Ten zbiór zabawnych wierszyków to, podobnie jak Trzy pytania, książka skierowana do sześciolatków i starszych dzieci. Rymowanki są tak skonstruowane, że swoją formą przypominają tytułowe ogłoszenia. Tylko że te ogłoszenia są niezwykłe. Dodatkowo mali czytelnicy mogą doszukać się między wierszykami wielu powiązań. Książkę można czytać z ambicją odkrycia ich wszystkich.

Ogłoszenia będą mieć premierę 19 marca, ale tutaj można książkę znaleźć w przedsprzedaży.

Ślimak i wieloryb - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ślimak i wieloryb Axel Scheffler i Julia Donaldson (kwiecień 2021)

Oto bajka o maleńkim ślimaku
i olbrzymim wielorybie: humbaku.

Ślimak i wieloryb to kolejna książka od autorów bestsellerowego Gruffalo. Rymowana opowieść o przygodach niezwykłej pary przyjaciół jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Książka pojawi się na półkach księgarń w kwietniu. Jeżeli nie chcecie przegapić premiery, to warto zajrzeć tutaj.

Chłopiec i pingwin - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Chłopiec i pingwin Oliver Jeffers (maj 2021)

Ta historia zaczyna się, kiedy do drzwi domu chłopca puka smutny pingwin. Chłopiec postanawia pomóc i razem udają się w podróż na biegun południowy. Ta piękna opowieść o potrzebie i poszukiwaniu przyjaźni będzie odpowiednia już dla trzylatków. Warto wspomnieć, że ta książka to ogólnoświatowy bestseller — została przetłumaczona na prawie 30 języków, a na jej podstawie powstał nagrodzony film. Polska premiera Chłopca i pingwina została zaplanowana na maj.

Serce w butelce - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Serce w butelce Oliver Jeffers (maj 2021)

Również w maju i też dzięki Wydawnictwu Tekturka w naszych księgarniach pojawi się jeszcze jedna książka dla dzieci Olivera Jeffersa – Serce w butelce. Główną bohaterką książki jest dziewczynka, której serce zamknęło się w butelce po stracie bliskiej osoby. To wzruszająca i ważna opowieść o stracie z jednej strony, a dziecięcej ciekawości i nadziei z drugiej.

Więcej książek dla dzieci do Wydawnictwa Tekturka znajdziecie w tym miejscu

Sprawdź też: