Książki dla młodzieży na Mikołajki

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Wielu z Was w tym dniu wymienia się świątecznymi upominkami. Wybór odpowiedniego prezentu bywa trudny, ale my podpowiadamy, że nie ma lepszego niż książka i pomagamy Wam wybrać te najciekawsze. To już kolejny z artykułów, w którym polecamy książkowe mikołajkowe upominki. Tym razem wybraliśmy dla Was najciekawsze książki dla młodzieży. To najciekawsze nowości, więc jest spora szansa, że osoba, której chcecie zrobić prezent, nie ma ich jeszcze w swojej biblioteczce.

Książki dla młodzieży na Mikołajki

Książki dla młodzieży na Mikołajki - Małe Licho i anioł z kamienia - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Małe Licho i anioł z kamienia Marta Kisiel

Autorka ma dla swoich czytelników kolejną porcję niezwykłych i pełnych niesamowitych stworzeń przygód Bożętego. Co prawda, główny bohater ma 12 lat, ale po książkę z powodzeniem mogą sięgać starsi czytelnicy. Ja serię uwielbiam. 🙂

W domu wybucha epidemia i Bożęty jedzie na ferie do cioci, a razem z nim poważny i zasadniczy anioł Tsadksiel oraz Gucio – sympatyczny, choć z piekielnym rodowodem mały potwór. W lesie obok domy cioci kryje się mnóstwo niebezpiecznych tajemnic, a i ciocia też wcale nie jest taka zwykła…

Witchborn. Córka czarownicy - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Witchborn. Córka czarownicy Nicholas Bowling

To książka dla miłośników fantastycznych opowieści, magii uwikłanej w wydarzenia historyczne.

Anglia, 1577 rok. Elżbieta I właśnie wtrąca do więzienia Marię Stuart. Matka głównej bohaterki, Alicji, została spalona na stosie, a jej cudem udało się uciec z więzienia. Musiała zabić łowcę czarownic, ale to nie poprawiło jej sytuacji.

Wszystko dodatkowo komplikuje się, kiedy dziewczyna odkrywa, że włada czarną magią. Alicja przez swoje zdolności znajdzie się w samym centrum politycznej rozgrywki między królowymi. Nawet się nie spostrzeże, kiedy będzie musiała zdecydować o losie kraju.

Widelec, wiedźma i smok - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Widelec, wiedźma i smok Christopher Paolini – 1. tom Opowieści ze świata Alagaesii

Szukacie książki dla miłośnika Eragona i cyklu Dziedzictwo. Paolini wraca do tego fantastycznego świata Alagaesii.

Eragon opuścił Alagaesię, żeby znaleźć nowe miejsce dla kolejnego pokolenia Smoczych Jeźdźców. To nie znaczy, że w jego życiu nie ma już żadnych problemów: buduje twierdzę, zajmuje się smoczymi jajami i musi dbać o zapasy…

To trzy oryginalne opowiadania, których fabuły połączone są z opowieścią o dalszych losach Eragona. Są dodatkowo wzbogacone o wątki z pamiętnika Angeli, czarownicy i zielarki.

1. tom serii Mroczne materie - sprawdź w TaniaKsiazka.plZorza polarna Philip Pullman – 1. tom serii Mroczne materie

Od niedawna na HBO GO można oglądać całkiem niezłą ekranizację tej książki. Zatem jeżeli szukacie prezentu dla kogoś, kto z tygodnia na tydzień niecierpliwie czeka na kolejny odcinek, to ta książka z pewnością okaże się świetnym wyborem.

Lyra i jej dajmon (zwierzęca postać duszy, z którą łączy ją nierozerwalna więź) chce odnaleźć porwanego przyjaciela. Lyra w tej niebezpiecznej podróży dowie się więcej o samej sobie. Kolejne wydarzenia zaprowadzą ją aż na Arktykę.

Chmura - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Chmura Claudia Pietschmann

Jeżeli nastolatek, któremu chcecie zrobić prezent, nie przepada za fantastycznymi historiami i woli powieści, których akcja jest prawdopodobna, to ten thriller będzie świetnym rozwiązaniem. Książka dotyka problemu zagrożeń, które czyhają w sieci.

Emma poznaje w sieci Paula i mimo tego, że nigdy się nie spotkali, dziewczyna się w nim zakochuje. Jednak w pewnym momencie dziewczyna czyje się coraz bardziej osaczona i nie ma już takiej pewności, że może Paulowi ufać. Kto jest po drugiej stronie?

A jakie książki dla młodzieży na Mikołajki Wy polecacie?