Kryminał i sensacjaPolecamy

Książki Eriki Spindler, które warto zabrać na wakacje

Książki Eriki Spindler - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Książki Eriki Spindler to idealna propozycja dla miłośników sensacji. Dobra powieść kryminalna, to obowiązkowy dodatek na wakacje, zupełnie jak krem z filtrem, czy okulary przeciwsłoneczne. Sprawdza się nie tylko, gdy psuje się pogoda, a za oknem widać czarne chmury i wielkie krople deszczu uderzające o szybę, ale również wtedy, kiedy wygrzewamy się w słońcu na piaszczystej plaży. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą dwa lub trzy kryminały, które umilą Ci wakacyjny czas.

Jedną z czołowych przedstawicielek tego gatunku jest Erica Spindler, której powieści wielokrotnie zdobywały miano bestsellerów. Wszystkie zbrodnie, którymi karmi nas autorka są bardzo osobliwe, nowe wątki wstrząsające, a zwroty akcji zupełnie niespodziewane. A wszystko to, dotyka bohaterów prawdziwych, zwyczajnych, których równie dobrze moglibyśmy mijać na ulicy. Wbrew pozorom, to właśnie ta autentyczność jest straszniejsza niż fikcja literacka. Dlatego książki Eriki Spindler cieszą się takim powodzeniem. Oto trzy, które obowiązkowo powinien przeczytać każdy fan kryminałów i thrillerów psychologicznych:

1. Książki Eriki Spindler. Labirynt Białego Królika

Cassie – przyjaciółka byłej policjantki Stacy Killian, zostaje brutalnie zamordowana. Okazuje się, że fanka gier komputerowych mogła zginąć z ręki jednego z ich twórców. Stacy prowadzi śledztwo na własną rękę, ponieważ detektyw Spencer Malone, który dostał tę sprawę, wydaje jej się mało zaangażowany i zbyt skupiony na sobie. Wkrótce jednak oboje podejmują walkę z Białym Królikiem – wirtualną grą, która przeniosła się do świata rzeczywistego. Czasu jest coraz mniej, a ofiar przybywa…

Labirynt Białego Królika sprawia, że nie sposób nudzić się nawet przez chwilę. Zmusza nasz umysł do pracy na najwyższych obrotach i czytania z szeroko otwartymi oczami. Emocjonująca i wartka fabuła sprawia, że nie można się od niej oderwać.

2. Książki Eriki Spindler. Z ukrycia

Trzy nastolatki przypadkowo trafiają na parę kochanków, która spotyka się w opuszczonym domu. Dziewczyny podglądają ich z ukrycia, zafascynowane perwersyjną grą, w którą bawią się nieznajomi. Pewnego dnia, kobieta zostaje znaleziona martwa, a jej kochanek znika bez śladu. Trzy przyjaciółki próbują pomóc policji w schwytaniu sprawcy. Niestety śledztwo niczego nie dowodzi. Po latach, kiedy każda z nich ułożyła sobie życie, morderca uderza ponownie. I tym razem nie zamierza poprzestać na jednej ofierze…

Niesamowity i bardzo zaskakujący thriller. Autorka ciekawie opisuje przemianę niewinnej, młodzieńczej ciekawości w obsesję. Fabuła intryguje, a bohaterowie powieści na długo zapadają w pamięć.

3. Książki Eriki Spindler. Siódemka

W jednej z najnowszych powieści Eriki Spindler, pojawiają się elementy fantastyczne. Oczywiście główny wątek kryminalny wciąż pozostaje, ale ciekawy zabieg z wprowadzeniem postaci o nadprzyrodzonych zdolnościach, wnosi powiew świeżości do jej twórczości. Główną bohaterką jest policjantka – Micki Dare, której zadaniem okazała się być opieka nad jej nowym partnerem Zach’em Harrisem. Nie jest to spełnieniem jej marzeń. Kiedy jednak zaginęła kobieta, a na jej drzwiach wyryto siódemkę, okazało się, że tylko wspólnymi siłami mogą podjąć walkę z niebezpieczeństwem, które się nań czai. Wkrótce jednak okazuje się, że jest to rodzaj zła, z którym nigdy nie mieli do czynienia. I być może nie da się go zwalczyć.

Ciekawe połączenie kryminału z elementami fantastyki. Niespotykana dla Eriki walka dobra ze złem, która mimo początkowego dystansu do samego pomysłu, wciąga jak czarna dziura.

Czy Wam również te książki wydają się interesujące? Na pewno część z Was miała już do czynienia z twórczością Eriki Spindler, jednak jeśli jeszcze nie czytaliście wyżej wymienionych kryminałów, koniecznie nadróbcie zaległości!