Zastanawiałam się ostatnio nad tym, kiedy – w związku z fenomenalną popularnością serialu – zostaną wydane książki na podstawie Stranger Things. Okazuje się, że Netflix kilka dni temu podpisał umowę z wydawnictwem i nawet już wiadomo, jakie książki są w planach!

Książki na podstawie Stranger Things – pierwsze już jesienią

Stranger Things plakat

Książki na podstawie Stranger Things mają się pojawić nakładem wydawnictwa Penguin Random House. Pierwsze będzie można kupić (jak na razie, po angielsku) już jesienią.

Stranger Things. World Turned Upside Down. The Official Behind-The-Scenes Companion jest tytułem pierwszej z pozycji. Książka będzie opisywać to, co się działo za kulisami, podczas kręcenia serialu. Fani Stranger Things braci Duffer znajdą w niej zapewne mnóstwo ciekawostek i informacji. Podejrzewam, że część z nich może być rozszerzeniem treści z Beyond Stranger Things – programu Netflixa, w którym aktorzy, producenci i twórcy serialu rozmawiają ze sobą o wrażeniach towarzyszących powstawaniu drugiego sezonu.

Druga książka ma być skierowana do młodszych Czytelników. Nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że będzie zawierać porady, mądrości i ostrzeżenia ze świata Stranger Things. Pewnie w jakimś stopniu będzie miała wymiar edukacyjny. Podobno ma zostać wydana w twardej oprawie.

Powieściowy prequel na wiosnę

Po tych około serialowych publikacjach, wiosną 2019 roku ma zostać wydana powieść. Autorką książki będzie Gwenda Bond. Fabuła tej historii skupi się na wydarzeniach poprzedzający pierwszy sezon serialu. Książka opowie o matce Jedenastki i projekcie MKUItra.

Książki na podstawie Stranger Things – na trzech się nie skończy

Stranger Things Plakat

To nie koniec, bo w planach są kolejne powieści dla młodzieży i dorosłych, które mają pojawić się w ciągu roku. Na razie nic więcej o nich nie wiadomo.

Dzięki książkom Stranger Things ma szansę na umocnienie swojej pozycji w popkulturze i cieszę się, bo uwielbiam ten serial za niesamowity klimat. Pamiętam, że do pierwszego sezonu podeszłam z wielką rezerwą, a po dwóch dniach miałam seans już za sobą i wszystko we mnie krzyczało JESZCZE! Po książkę fabularną chętnie sięgnę – jak już się ukarze w Polsce – z czystej fanowskiej ciekawości.

Lubicie Stranger Things? Macie ochotę poczytać o tym serialowym świecie w książkach? A co powiecie na komiksy z uniwersum Stranger Things?