Książki na prezent dla fanów kryminałów

Książki na prezent dla fanów kryminałów to zestawienie, na które szczególną uwagę powinni zwrócić ci, którzy wciąż nie mają pomysłu na świąteczne prezenty. Ponadto to także doskonała okazja dla wszystkich miłośników kryminałów, by zapoznali się z ciekawymi propozycjami. Wierzymy, że książka, to jeden z tych uniwersalnych prezentów, który zawsze cieszy. Wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie nie tylko międzynarodowe bestsellery. Dołączyliśmy również kilka rodzimych tytułów, które biją rekordy popularności i cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z dzisiejszą listą książek, idealnych na prezent dla każdego fana kryminałów. Koniecznie to sprawdźcie!

Karuzela - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki na prezent dla fanów kryminałów – Karuzela

Paulina Świst to mistrzyni kryminałów. Prowadzi własną kancelarię i specjalizuje się w prawie karnym. W związku z tym od podszewki zna świat, który opisuje w swoich książkach. Tym samym zdradza wiele szczegółów z życia przedstawicieli polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Piotra i Olkę łączy nie tylko przyjaźń i namiętność, ale też pragnienie zrobienia wielkich pieniędzy. Dzięki wiedzy prawniczej i kontaktom w świecie przestępczym rozkręcają podatkową karuzelę. Początkowo na swojej drodze nie napotykają żadnych problemów. Wszystko idzie gładko, a pieniądze szybko napełniają kieszenie kochanków. Jednak taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie. Ktoś sypie, ktoś zaczyna współpracować z prokuraturą… W konsekwencji Olka trafia do więzienia, a Piotr musi się ukrywać. Wydawać by się mogło, że ich marzenie o bogactwie pryska. Jednak gdy do gry wkraczają Lilka i Kinga okazuje się, że jeszcze wiele może się wydarzyć.

Książki na prezent dla fanów kryminałów – Ostre przedmioty

Książka ta ma cechy dobrego kryminału i przerażającego thrillera. Z tego powodu trzyma w napięciu do ostatniej Ostre przedmioty - zobacz na TaniaKsiazka.plstrony. Na antenie HBO w 2018 roku ukazał się serial na jej podstawie, w reżyserii Jeana-Marca Vallée, z Amy Adams w roli głównej.

Camille Preaker po krótkim pobycie w szpitalu psychiatrycznym, powraca do pracy w charakterze reporterki jednej z chicagowskich gazet, „Daily Post”. W rodzinnym miasteczku początkującej dziennikarki śledczej, Wind Gap, dochodzi do dwóch okropnych zbrodni. Camille przyjeżdża tu pewnego dnia, by na polecenie szefa napisać artykuł o zamordowanych dwóch dziewczynkach. Oraz oczywiście toczącym się w tej sprawie śledztwie. Powrót do tego małego, dusznego miasteczka w stanie Missouri nie jest dla reporterki łatwy. Ponieważ kobieta szczerze nienawidzi tego miejsca. Gdy zatrzymuje się w domu, w którym dorastała, zaskakuje tym swą despotyczną matkę, Andorę. Bo od lat nie utrzymuje z nią żadnego kontaktu. Teraz musi ponownie zamieszkać nie tylko z nią, ale i z przyrodnią siostrą, Ammą, której w zasadzie kompletnie nie zna.

Książki na prezent dla fanów kryminałów – Krwawy księżyc

Krwawy księżyc - sprawdź na TaniaKsiazka.plVictoria Page i Thomas Wilde są raczej zgodnym, choć nietypowym małżeństwem. Oboje cieszą się dużą popularnością jako poczytni pisarze. Z tym że Victoria specjalizuje się w beletrystyce, a Thomas w literaturze faktu – przygotowuje biografie znanych i cenionych osób. Nagle jednak mężczyzna decyduje się spełnić od dawna tłumione marzenie i dla odmiany napisać kryminał. Choć Victoria nie ma w gruncie rzeczy nic przeciwko temu, czuje jakiś dziwny, wewnętrzny niepokój. Nie wie, skąd bierze się jej niepewność. Tym bardziej że książka męża, zwracająca uwagę dosyć brutalną fabułą, szybko osiąga ogromny sukces, lądując na listach bestsellerów.

W końcu kobietę zaczynają dręczyć okropne koszmary. Za każdym razem śni, że pada ofiarą swojego męża, który morduje ją bez najmniejszych skrupułów. Co więcej, Thomas w rzeczywistości także bardzo się zmienia. Z tego powodu najbliższe otoczenie zaczyna jawić się Victorii jako coraz bardziej złowrogie. Na domiar złego, w Nowym Jorku dochodzi do serii morderstw wyraźnie wzorowanych na zbrodniach, których dokonuje bohater książki Thomasa.

Książki na prezent dla fanów kryminałów – Żmijowisko

Kamila i Arek to na pozór zgodne małżeństwo. Każdego roku, wraz z zaufanymi przyjaciółmi Kamili, jeżdżą na Żmijowisko - zobacz na TaniaKsiazka.plwakacje. Teraz na miejsce docelowe wybierają gospodarstwo agroturystyczne w Żmijowisku, niewielkiej, ale malowniczej wsi. Najbardziej z tego faktu zadowolona jest Kamila. Jednak ani Ada, ani Arek, nie są szczególnie zadowoleni z faktu, że mają odbyć wspólną podróż. Nastolatka marzyła o tym, by pojechać na obóz, a nie męczyć się przez tyle czasu z rodzicami i przyjaciółmi matki. Pocieszenie znajduje jednak w Danielu, synu gospodarzy w Żmijowisku.

Pewnego dnia odbywa się impreza. Nazajutrz, po zabawie, okazuje się, że nigdzie nie ma Ady. Mimo że wszyscy rozpoczynają natychmiastowe poszukiwania, dziewczyny nie udaje się znaleźć. Dopiero po roku Arek, nie mogąc się pogodzić ze stratą córki, postanowił powrócić do Żmijowiska i odszukać zaginioną córkę. Niestety, na miejscu musi się też zmierzyć z mieszkańcami, którzy wcale nie są mu szczególnie przychylni. Ponieważ współczują wyłącznie matce, a Arka traktują jak obcego.

Książki na prezent dla fanów kryminałów – pakiet W kręgach władzy

W skład pakietu wchodzą trzy tytuły: Wotum nieufności, Większość bezwzględna oraz Władza absolutna. Remigiusz Pakiet W kręgach władzy - kup na TaniaKsiazka.plMróz jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy młodego pokolenia. Jest autorem cyklu publicystycznego „Kurs pisania” i rozpraw naukowych. Jednak największą sławę przyniosły mu powieści. Powieści, które są połączeniem kryminału, historii, thrillera i science fiction. Pisarz prowadzi także blog, na którym porusza tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem. Książki, wchodzące w skład pakietu, są pierwszą polską serią political fiction. Oto jak rozpoczyna się cała historia.

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym. Nie pamięta, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Tym samym jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji. Nie wie jednak, kto ani dlaczego może za nią stać. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej, odkrywa polityczny spisek. Spisek, który sięga najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…

Jeśli powyższe propozycje to za mało, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tam najlepsze pomysły na prezenty, na Święta Bożego Narodzenia!