Książki New Adults zdominowały rynek literatury młodzieżowej. Sprawdźcie najgorętsze nazwiska w nowym nurcie, dla młodych dorosłych.

9788324156160J. Lynn

Od książki Zaczekaj na mnie zaczęła się moja przygoda z literaturą NA. byłam pod takim wrażeniem tej książki New Adults, że po jej zakończeniu zaczęłam szukać kolejnych i kolejnych i tak trwa to do dziś. W serii ukazało się dotąd 9 książek, a drugi tom Bądź ze mną to jeden z moich ulubionych tytułów, do których wracam co jakiś czas. Najnowsza książka z serii, która została przetłumaczona na język polski to Pozwól mi pragnąć.

K.A. Tucker

9788380751408Weź Dziesięć płytkich oddechów to słowa mamy Kacey, która radziła jej, co ma zrobić, kiedy będzie chciała się uspokoić. Po wielkiej tragedii, która zmieniła jej życie, dziewczyna stale pamięta tę radę, a wraz z nią wracają trudne i bolesne wspomnienia. Kiedy wydaje jej się, że już wykonała krok do przodu, przeszłość wraca ze zdwojoną siłą. Co więcej, ma związek z chłopakiem, który po raz pierwszy sprawia, że przestaje liczyć oddechy, a słyszy kołaczące bicie swojego, zakochanego serca. W serii ukazały się 4 tytuły, a ostatni, czwarty tom to Pięć sposobów na upadek. Na polskim rynku ukazała się także inna książka autorki Przez niego zginę.

Penelope Douglas

DręczycielPenelope Douglas dopiero debiutuje na polskim rynku, chociaż jej seria Fall Away doczekała się już 4 anglojęzycznych tomów, a autorka wciąż wydaje kolejne tytuły. Dręczyciel to pierwszy tom z serii, który osobiście czytałam 4 razy. Po przeczytaniu zajawki fabuły, a nawet licznych pozytywnych ocen i recenzji, naprawdę nie można się przygotować na to, co kryje w sobie ta książka. Ja nie byłam przygotowana i do dzisiaj uważam ten tytuł za najlepszy w literaturze NA. Pierwsza książka Penelope pojawi się najprawdopodobniej w grudniu, nie przegapcie tej premiery.

Abbi Glines

Jeszcze się spotkamyTo nazwisko kojarzy bardzo wielu fanów literatury NA. Seria Rosemary Beach, którą zapoczątkował tytuł O jeden krok za daleko właśnie doczekała się 10 tytułu w polskich przekładzie (Jeszcze się spotkamy). Równie popularna wśród polskich czytelniczek jest seria Sea Breeze. Najnowszy, 4 tom z serii to Dotknij mnie. W sumie w oryginale ukazało się 9 tytułów, które systematycznie są tłumaczone na język polski. Abbi cały czas pisze, a jej historie są niezwykle zmysłowe, porywające i zaskakujące.

W niesamowitym świecie New Adult

Autorki książek NA to bardzo często młode dziewczyny i kobiety, które oferują czytelnikom świetną, przystępną prozę. Niejednokrotnie zawierają w nich własne, życiowe doświadczenia. Opowiadają o swoich przeżyciach z czasów studiów, pierwszych miłościach lub o wyidealizowanych związkach i sytuacjach, które chciałyby przeżyć. Ta literatura to czysta rozrywka i prawdziwa przyjemność, być może dlatego spędzam w jej świecie tak wiele godzin. 🙂

Przeczytaj również: Te autorki rządzą literaturą New Adult! – część 1