Książki o jodze - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o jodze to doskonałe zestawienie na letnie dni! Skorzystają z nich wszyscy, którzy chcieliby w tym czasie nieco zwolnić i wyciszyć umysł. Poza tym to również świetna propozycja dla miłośników wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Ponieważ letnia pogoda za oknem doskonale nadaje się do spędzania czasu na świeżym powietrzu, przygotowaliśmy dziś dla was kilka ciekawych propozycji związanych z jogą. Dlaczego akurat joga? Ponieważ nie tylko poprawi ona wytrzymałość waszych mięśni i rozciągnie ciało. Joga to przede wszystkim filozofia i zbiór technik relaksacyjnych, które pozwolą wam wyciszyć umysł, odprężyć się i wprowadzić równowagę oraz harmonię do waszego życia. Poza tym przygotowane dziś tytuły udowadniają, że praktykować jogę mogą wszyscy. Dorośli, dzieci czy kobiety w ciąży. Nawet ci zabiegani, którzy zawsze myślą, iż joga pochłania mnóstwo czasu, przekonają się, że to mit! Bierzcie więc książkę pod pachę i ruszajcie do najbliższego parku lub przydomowego ogrodu, by cieszyć się otoczeniem natury oraz relaksem.

Książki o jodze - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o jodze – Joga 7/7

Joga 7 na 7 - zobacz na TaniaKsiazka.plWydaje się wam, że joga to nie zajęcie dla was? Przerażają was skomplikowane pozy i długi czas ich wykonywania? W związku z tym ta książka was zaskoczy! Autorka udowadnia, że wystarczy poświęcić siedem minut każdego dnia, by praktykować łagodną jogę. Pomoże wam ona uspokoić nerwy, nastawić się pozytywnie do otoczenia oraz rozciągnąć ciało i wzmocnić różne partie mięśni. Tym samym w prezentowanej dziś książce znajdziecie banalnie prosty i niezwykle przyjemny program codziennej praktyki jogi. Jest on idealny dla zabieganych, a także tych, którzy chcieliby sprawdzić, jak ćwiczyć jogę w domu.

W poradniku znajdziecie siedem siedmiominutowych sekwencji jogi, zawierających medytację, mantry i mudry. Są tu także ćwiczenia, dzięki którym wzmocnicie poszczególne obszary ciała oraz ćwiczenia oddechowe, pomagające w praktyce uważności. Poza tym autorka omówiła założenia jogi, pozwalające uczestniczyć w niej bardziej świadomie. Do tego dołączony jest cykl praktyk jogicznych, który pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną.

Książki o jodze – Bose stópki. Joga dla dzieci

Autorki w zabawny sposób inspirują do rozpoczęcia przygody z jogą, medytacją i nauką relaksu. Praca ze swoim Książki o jodze - zobacz na TaniaKsiazka.plciałem jest dzięki nim świetną zabawą, a przy tym pozwala na kreatywne spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem. Elementy jogi wprowadzone do dziecięcych zabaw mogą pomóc w harmonijnym rozwoju małego człowieka. Pomogą też doskonalić uważność malucha. Proponowane aktywności wspomogą ponadto ćwiczenie siły, zwinności, równowagi i koncentracji.

Każde z zawartych w publikacji opowiadań skonstruowane zostało w taki sposób, by dziecko mogło naśladować ruchy zwierząt, czy też przedmiotów, kiedy rodzic lub opiekun czyta mu dany fragment. W związku z tym młody czytelnik może zostać słoniem, który chowa trąbę w koronie drzew. Poza tym, słuchając opowieści o przygodzie w dżungli, dowie się, w jaki sposób zapleść ręce i ułożyć ramiona, a następnie uspokoić swój oddech, przy okazji ćwicząc stawy. Podczas spaceru po dżungli, słysząc ciche mruczenie króla zwierząt, kroczącego dumnie pośród drzew, dziecko dowie się również, jak zostać lwem, wykonując przy okazji ćwiczenia oddechowe.

Książki o jodze – Yoga Girl

Yoga Girl - kup na TaniaKsiazka.plRachel Brathen – najsłynniejsza na świecie instruktorka jogi, którą na Instagramie śledzą już prawie dwa miliony obserwatorów –  zabierz was w ekscytującą podróż, której celem jest osiągnięcie równowagi fizycznej i psychicznej, poprawienie zdrowia oraz spełnienie najskrytszych marzeń. Książka – niczym doskonała lekcja jogi – inspiruje, odpręża i odstresowuje. Poza tym to skarbnica przepisów kulinarnych na zdrowe i pyszne dania, które nie tylko zwiększają poziom energii w organizmie, ale także dostarczają mu mnóstwa istotnych składników odżywczych.

Książki o jodze – Joga dla całej rodziny

Czy wiecie, że joga to doskonałe zajęcie dla całej rodziny? Ta, tak! Ta książka to przydatny poradnik, skierowany do Joga dla całej rodziny - zobacz na TaniaKsiazka.plrodziców, którzy poszukują ciekawej formy spędzania czasu z dziećmi oraz do nauczycieli jogi, którzy specjalizują się w prowadzeniu zajęć dla dzieci lub rodzin. Tym samym autorka zawarła 10 autorskich scenariuszy, które możecie dowolnie modyfikować wedle własnych potrzeb. Poza tym każda opcja zawiera ćwiczenia i zabawy o różnym stopniu trudności. W związku z tym niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Książki o jodze – Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu

Książki o jodzeDzięki tej książce nauczycie się używać zasad i praktyk jogicznych w celu obudzenia subtelnego ciała energetycznego i połączycie się z najgłębszym źródłem swojego jestestwa. By skorzystać z siedmiu kluczy otwierających bramy wewnętrznej świątyni, zostaniecie poprowadzeni przez ćwiczenia otwierające i aktywujące każdą z czakr za pomocą jogicznych pozycji, ćwiczeń bioenergetycznych, mantr, medytacji i filozofii jogi.

Każdy z rozdziałów rozpoczyna się listą podstawowych celów, cech i funkcji każdej czakry. Po tym następuje część medytacyjna, pomagająca poczuć mistyczną energię w każdej z czakr i stanowiąca wprowadzenie do fizycznych ćwiczeń. Poza tym każdy z rozdziałów kończy się innym podejściem do Savasany, zwanej też pozycją trupa, którą zwykle wykonuje się na końcu każdych zajęć jogi.

Książki o jodze – Chińskie ćwiczenia uzdrawiające

To książka, która zawiera opis łatwych ćwiczeń przeznaczonych dla każdego, kto chciałby poprawić swój stan zdrowiaChińskie ćwiczenia uzdrawiające - kup na TaniaKsiazka.pl i ducha. W związku z tym ćwiczenia są oparte na zasadach akupresury, Tai Chi, Qigong i jogi taoistycznej. Przy każdym znajdziecie opis energetycznych i fizycznych korzyści. Poza tym książka zawiera indeks, dzięki któremu łatwo wybierzecie ćwiczenia, które pomagają w konkretnych dolegliwościach. Ten poradnik zawiera aż 88 łatwych i bezpiecznych ćwiczeń, które wykonywać mogą wszyscy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. To ćwiczenia, które poprawiają samopoczucie, stan zdrowia i ogólną sprawność.

Książki o jodze – Joga dla kobiet w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży - kup na TaniaKsiazka.plCiąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, gdy dokonuje się w całym jej ciele mnóstwo przemian. Po porodzie następuje równie istotny okres macierzyństwa, przekonujemy się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu. W związku z tym warto wykorzystać ten czas oczekiwania na dziecko, jako czas na pogłębienie świadomości swego ciała, nauki wyciszania i regeneracji umysłu, radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i kontaktowania się ze swoimi emocjami.  Z pewnością zrównoważona i bardziej świadoma siebie mama lepiej nawiąże kontakt z maleństwem i podoła wyzwaniom okresu macierzyństwa.