Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.pl

Wraz z końcem miesiąca, tradycyjnie już wracam do Was z artykułem dotyczącym zapowiedzi wydawniczych. W związku z tym, że zapowiada się mnóstwo premier, trudno było mi wybrać tylko kilka najciekawszych książek. Nie brałam pod uwagę zapowiedzi świątecznych, ponieważ przygotuję Wam za kilka dni specjalne, świąteczne zestawienie.

Jesteście ciekawi, co wydawnictwa szykują dla Was w listopadzie?

Książkowe premiery listopada 2018

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plBezsenność w czasie karnawału Janusz Głowacki

Premiera: 2.11

To książka, którą jeden z najsłynniejszych polskich dramaturgów pisał do śmierci latem 2017 roku. Bezsenność w czasie karnawału jest narracją o współczesnej Polsce. To poruszająca i bardzo osobista opowieść, która miejscami jest dowcipna, ironiczno-sarkastyczna, a miejscami uderza w nutę tragizmu. To także lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości Głowackiego.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plKrótkie odpowiedzi na wielkie pytania Stephen Hawking

Premiera: 12.11

Najsłynniejszy fizyk i kosmolog odpowiada na najważniejsze pytania o miejsce i przyszłość człowieka we Wszechświecie.

Toteż jeżeli chcesz poznać teorie na temat tego, skąd wzięła się ludzkość lub czy postęp techniki jest w stanie nas uchronić przed zagładą, to koniecznie sięgnij po tę książkę.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plBoniecki. Rozmowy o życiu ks. Adam Boniecki, Anna Goc

Premiera: 12.11

To bardzo osobiste rozmowy ks. Bonieckiego z Anną Goc.

Duchowny opowiada o tym, co go ukształtowało. Wspomina m.in. czasy okupacji, powojennej biedy i początków kapłaństwa. Zatem to najbardziej osobista książka ks. Bonieckiego.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plStrach. Trump w Białym Domu Bob Woodword

Premiera: 28.11

Książka, która wstrząsnęła Ameryką.

Tym razem dziennikarz, który ujawnił aferę Watergate, zabrał się za prezydenturę Trumpa. Woodword daje czytelnikom bezkompromisowy opis kuluarów Białego Domu, którego pracownicy określają prezydenta jako szalonego, nieprzewidywalnego i niekompetentnego.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plKaruzela Paulina Świst

Premiera 14.11

Pierwszy tom nowej serii Pauliny Świst.

Dwoje młodych prawników, Piotr i Olka zakłada karuzelę podatkową. Wzbogacają się szybko. Jednak równie szybko dosięgają ich konsekwencje. To opowieść o tym, że wielkie pieniądze zbudzają wielkie pożądanie.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plOgień i krew George R.R. Martin

Premiera: 20.11

Najnowsza książka ze świata Gry i Tron.

Jej akcja ma miejsce 300 lat przed wydarzeniami, które wcześniej opisywał Martin. To czas, kiedy w Westeros rządzą smoki. Ogień i krew jest kroniką rodu spisaną przez arcymaestra z Cytadeli, więc będzie znakomitym uzupełnieniem serii.

 

Książkowe premiery listopada 2018 – kontynuacje bestsellerowych serii

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.pl Seria Bracia Slater: Rayder (tom 4.), Branna (tom 4.5) L.A. Casey

Premiera: 9.11

Seria Bracia Slayter bestsellerowej autorki powieści z nurtu New Adult zaskarbiła sobie uznanie fanek. W tym miesiącu ukażą się aż dwa kolejne tomu tej opowieści. Dlatego jestem pewna, że oba wzbudzą duże zainteresowanie Czytelniczek.

Po ciężkich przeżyciach okazuje się, że Branna i Ryder mają zupełnie inną wizję tego, jak dalej będzie wyglądać ich związek. Dodatkowo niebezpieczeństwo nadejdzie z najmniej oczekiwanej strony.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plTen dzień Blanka Lipińska

Premiera: 14.11

To bezpośrednia kontynuacja książki 365 dni, która szturmem podbiła serca Czytelniczek. Autorka snuje opowieść, którą określa jako połączenie 50 twarzy Greya i Ojca chrzestnego. Gorący romans w klimacie sycylijskiej mafii.

Przekonaj się, czy związek Laury i Massimo ma przyszłość.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plWładza Absolutna Remigiusz Mróz

Premiera: 14.11

To kolejny, już trzeci tom serii political fiction W kręgach władzy, którą określa się polskim House of Cards.

Po zamachu pod sejmem Polska stroi na skraju anarchii. Wszystkie siły polityczne zwierają szyki, żeby sięgnąć po władzę w kraju.

 

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plZabójcza biel Robert Galbraith  

Premiera: 29.11

To najnowsza część z serii kryminałów, które J.K. Rowling wydała pod pseudonimem.

Cormoran Strike i jego wspólniczka Robin zajmą się kolejną zagadkową sprawą. Do ich agencji przychodzi młody chłopak, który opowiada o zbrodni, której świadkiem był w dzieciństwie. Mimo tego, że chłopak sprawia wrażenie chorego psychicznie, Cormoran postanawia zająć się sprawą.

 

Książkowe premiery listopada 2018 dla dzieci i młodzieży

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plBob Wendy Mass, Rebecca Stead

Premiera: 14.11

To książka dla dzieci o sile prawdziwej przyjaźni.

Livy po pięciu latach ponownie przyjeżdża do babci, która mieszka w Australii. Okazuje się, że przez te 5 lat w szafie czekał na nią dziwny przyjaciel, Bob, który wygląda jak zombie w przebraniu kurczaka. Przyjaciele w końcu będą mogli wyjaśnić tajemnicę pochodzenia stworka i razem spróbują odszukać jego rodzinę.

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plMagiczne Drzewo. Czas robotów Andrzej Maleszka

Premiera: 29.11

To kolejna powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo.

Android stworzył stalowe osy. Każdy, kogo użądlą, zmienia się w robota. Dlatego Idalia, Alik, Budyń i mała Julka będą musieli znaleźć magiczny przedmiot, dzięki któremu będą mogli zmienić roboty z powrotem w ludzi.

 

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plSymetria dusz J.L. Weil

Premiera: 9.11

Finałowy tom popularnej serii dla młodzieży Raven.

Po osobistej tragedii Piper będzie musiała stawić czoło nadchodzącej wojnie. Czy dobro zwycięży? Czy dziewczyna znajdzie w sobie siłę, żeby uratować bliskich i cały świat?

Książkowe premiery listopada 2018. Sprawdź w TaniaKsaiazka.plMiędzy nami chaos Samuel Miller

Premiera: 14.11

To literacka opowieść o podróży, też takiej w głąb siebie i dojrzewaniu.

Osiemnastoletni Arthur zachowuje się destrukcyjnie, dlatego ojciec wysyła go na jakiś czas do wujostwa. To tam chłopak znajduje dziennik swojego zmarłego dziadka, który był pisarzem. Podążając za zapiskami, Arthur postanawia odtworzyć ostatnie dni życia dziadka.

To tylko niewielki wycinek listopadowych zapowiedzi wydawniczych. Wybrałam te, które wydały mi się najciekawsze. Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj.

A na jakie książki Wy czekacie z niecierpliwością?